Mayıs ayında elektrik ve doğalgaza zam yapılmayacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Enerji piyasalarındaki hareketliliğe rağmen, Mayıs ayında da elektrik ve doğal gaza zam yapılmayacağını duyurdu.Mayıs ayında elektrik ve doğalgaza zam yapılmayacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, katıldığı televizyon programında doğalgaz hakkında açıklamalarda bulundu.

Doğalgaz fiyatlarının son dönemde yukarı yönlü olmasına rağmen doğalgaz fiyatlarında zam olmayacağını açıkladı. konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Petrol fiyatları her gün yaşanan bölgesel gerilimlerde açıkçası jeopolitik gelişmelerde bunu etkiliyor. Doğalgaz fiyatlarında son dönemde biraz yukarı yönlü özelikle önümüzdeki fiyatlarla alakalı yukarı yönlü bir hareket görmeye başladık bunlar bizi mutlaka etkiliyor çünkü çok önemli ithalat kalemlerimiz bunlar biz bunları en uygun şekilde vatandaşlarımıza nasıl sunabiliriz o çabanın içerisindeyiz. Mayıs ayında da şu an da bizim her hangi bir zam beklentisi gözükmüyor onu da yönetebileceğimizi düşünüyoruz.”

Kaynak: BHA