AK Parti'nin bugün adayların açıklaması bekleniyor

AK Parti'nin 'Yılan hikayesine dönen' Kırıkkale İlçe ve belde belediye başkan adaylarını açıklama süreci bugün tamamlanması bekleniliyor.

Mevcut başkanlar da ,aday adayları da artık İsyan noktasına geldi .AK Parti'nin sürekli olarak ilçe ve belde belediye başkan adayını açıklama kararını ertelemesi partide seçim heyecanını dibe vurdu . Hafta sonu beklenen açıklama Pazartesine ertelendi .

AK Parti kulislerinde ise açıklamanın bugün yapılacağı ifade ediliyor.

31 Mart 2024 Mahalli idareler seçimleri için Kırıkkale'de sadece Kırıkkale belediye başkan adayını açıklayan AK Parti ilçe ve beldelerde henüz hiçbir adayını açıklamadı. "Hafta sonu "dendi olmadı .Hafta başı dendi yine beklenen açıklama yapılmadı.

AK Parti Genel Merkezinin Kırıkkale ilce ve belde Belediye başkan adaylarını Pazar günü açıklaması beklenirken maalesef bekleyen açıklama hafta sonu gerçekleşmedi.

Aday adayları büyük bir merakla hafta içerisinde AK Parti'nin açıklayacağı listeyi bekliyorlar. AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Engin Pehlivanlı ifadesi ilev AK Parti'nin Kırıkkale'de 8 ilçe ve 2 kasabada toplam 25 civarında aday adayı bulunuyor. Partinin listeyi geciktirmesi ise aday adayları arasında tepkilere sebep olmaya başladı. Seçim heyecanını bu şekilde AK Parti'nin bitirme noktasına geldiğini çevrelerinde bulunan ekiplerin şevkinin kalmadığını ifade ediyorlar. AK Parti kulisleri bugün akşam saatlerinde 8 ilçe ve iki beldenin belediye başkan adayının ilan edilmesini dört gözle bekliyor.

Kaynak: Haber Merkezi