Yahşihan Belediye Başkanlığı için Ak Partiden aday adayı olan İş insanı Rıfat Güldüren sahayı boş bırakmıyor. Yahşihan’ı adım adım gezen Güldüren gencinden yaşlısına herkesin takdirini kazanmış vaziyette. 4 Aralık Engelliler haftası nedeniyle ilçede ikametgah eden aileleri gezen Güldüren, “Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul ve Türkiye’de hayata geçirdiği Sosyal Belediyecilik anlayışını Yahşihan’a getireceklerini kaydetti.

güldüren (2)Sosyal devlet anlayışını hakim kılacağız

Aday adaylığını açıkladıktan sonra sahaya hızlı inen iş insanı Rıfat güldüren vatandaşların takdirini kazanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Özel insanlar haftası nedeniyle ilçede bulunan aileleri ziyaret eden Güldüren, Sosyal devletin anlayışını ve çalışmasını AK Parti iktidara geldikten sonra vatandaşımız özel ve kıymetli olduğunu gördü. Cumhurbaşkanımız Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, Hasta Bakıma ihtiyacı olan aileleri tek tek hatırladı ve bu ailelerimiz için özel yasalar çıkarılarak bu insanlarımızın yanında olduğumuz bir kez daha ortaya çıktı.

güldüren (4)

Engelli ve özel ailelerimiz için ortak projelere imza atacağız.

Güldüren, “Yasalar ve mevzuatta çeşitli yıllarda yapılan değişikliklerle engellilere yönelik sosyal ve mesleki rehabilitasyon hizmetleri belediyeler tarafından da verilebiliyor. Belediyeler, bu hizmetlerin sunumu sırasında gerekli gördüğü hallerde, halk eğitim ve çıraklık eğitim merkezleri ile iş birliği yapıyor. Allah nasip eder göreve geldiğimiz ilk günlerde bu uygulamayı tekrar gündeme getireceğiz ve uygulayacağız. 18 yaşından büyük engelli bireyler ve kanunen bakmakla yükümlü olduğu 18 yaşını tamamlamamış engelli yakını bulunan vatandaşlara aylık bağlanırken, bu aylıkların miktarı ise engellilik oranına göre değişiyor. İlçemizde bulunan ancak unutulan bu ailelerimiz tespitini yaparak ilgili bakanlığımızda ortak çalışmalara imza atacağız.”

güldüren (5)

Bu hizmetlerin öncüsü Ak Parti iktidarıdır

Güldüren son olarak ise, “Bakıma muhtaç engelli bireyin aile yanında bakımının mümkün olmaması halinde kurumda bakım hizmeti verilirken, bakım hizmetleri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü denetiminde yürütülüyor. Allah nasip ederse bu çalışmanın içerisinde bizde Yahşihan Belediyesi olarak yer alacağız.

güldüren (7) Unutulmamalıdır ki Bakıma muhtaç engelli bireye Aile ve Sosyal Politikalar bakım merkezlerinde ya da özel bakım merkezlerinde hizmet veriliyor. Bu hizmeti de ülkemizde yaygın olarak kullanılmasını sağlayan AK Parti iktidarımızdır.

güldürenAllah izin verir bu göreve hemşehrilerimizin desteği ile geldiğimiz taktirde Bakanlığımıza bağlı  Sosyal Destek Hattı "Alo 183", ile ortak iletişim sağlanarak vatandaşlarımızın 7/24 yanlarında olacağız.” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi