Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal 19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve  Spor bayramı sebebi ile mesaj yayınladı.

Belediye Başkanımız Ahmet Önal, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınlamış olduğu kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşımızı başlattığı, milli mücadelemizin ve ulusumuzun bağımsızlığı için yeni bir başlangıç olan 19 Mayıs 1919’un 105’inci yıl dönümü ile Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

İstiklal mücadelesinin en önemli taşlarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihi kurtuluş meşalesinin yakıldığı, Türk Milletinin kurtuluşu için başlatılan şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biridir. 

Büyük sıkıntılar ve zorlu şartlar altında, büyük bedeller ödenerek, fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlerimize emanet edilmiştir. 

19 Mayıs'ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması, gençlere verilen değeri ve güveni göstermektedir. Atatürk'ün Cumhuriyeti emanet ettiği ışığımız, umudumuz, geleceğimiz gençlerimize büyük görevler düşmektedir.  

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk “Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.” Bu inançla aydın, özgür, demokratik ve bağımsız Türkiye için yorulmadan yürümeye devam edeceğiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Ulusal Kurtuluş Savaşımızın büyük önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Kaynak: Haber merkezi