Geçtiğimiz hafta Kırıkkale’de yaşanan öğretmene darp olayının bir benzeri Çorum’da yaşandı. İddialara göre Çorum’da bir öğretmen 2 Iraklı mülteci şahsın izncirli darp olayı meydana geldi.

Olay milli eğitim camiasında büyük tepki aldı. Son günlerde eğitim camiasına yapılan çirkin saldırılar geçtiğimiz hafta Türkiye genelinde eğitim sendikaları tarafından ‘’ Yeter Artık!’’ sloganı ile tepki eylemine dönüşmüştü.

Çorum şehir merkezinde başöğretmen İmamhatip ortaokulunun müdürü Hacı Ömer Atılgan ve okul görevlisi , sağlık progblemi yaşayan çğrenciyi hastaneye gönderdiler. Bu sırada öürencinin babası ve yanındaki bir yabancı uyruklu şahıs iddialara göre okul müdürü Ömer Atılgan ve Okul görevlisi Mehmet Öztürk’ü zincirle darp ettiler. Olay yerinden uzaklaşan mültecilerin bulunması için emniyet güçleri operasyon başlattı.

Olay Nasıl Gelişti?


Çorum’da yabancı uyruklu 2 şahıs, okul müdürü ve görevliyi darp etti. O anlar ise saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.Olay, saat 15.00 sıralarında Başöğretmen Anadolu İmam Hatip Ortaokulu’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, okul müdürü Ömer Atılgan ve okul görevlisi Mehmet Öztürk, okul koridorunda bayılan S.D.S. adlı öğrenci için 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak yardım istedi. Okul müdürü, çocuğun ailesini de arayarak durumu bildirdi. Okula gelen ve öğrencinin ambulansla hastaneye gönderilmesine tepki gösteren öğrenci velisi, yanında bulunan erkek şahısla birlikte okul müdürü ile görevli Mehmet Öztürk’ü darp etti. Okul müdürü Ömer Atılgan ile okul görevlisi Mehmet Öztürk, öğrencileri için çağırdıkları ambulansla hastaneye sevk edildi. Polis ekipleri, olayın ardından kaçan yabancı uyruklu şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.Çorum Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, ayakta tedavi edilen okul müdürü Ömer Atılgan ile okul görevlisi Mehmet Öztürk’ün sağlık durumlarının iyi olduğu, konunun Valilik tarafından titizlikle takip edildiği belirtildi.Öte yandan olay anı ise güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, şahısların okul müdürü ve görevliyi darp ettiği görülüyor.

Kaynak: Haber merkezi