Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş, Olimpik Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirilen "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesinin ilerleyişi hakkında bilgi verdi. Güneş, projenin etkinliklerinin başarıyla sürdüğünü ve çocukların eğitimlerine aralıksız devam ettiğini belirtti.
Güneş, proje kapsamında uzman antrenörler tarafından verilen ücretsiz yüzme kurslarının, çocuklara yüzmenin temel tekniklerini öğretmek için büyük bir fırsat sunduğunu ifade etti. Bu kurslar sayesinde, gençlerin su güvenliği bilincini artırmak ve sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik etmek amacıyla önemli bir adım atıldığını dile getirdi.
Kırıkkale'de yaşayan tüm çocukları yüzme havuzuna davet eden Güneş, "Yüzme bilmeyen tüm gençleri bekliyoruz. Bu projede yer alarak, onlara yüzmenin keyfini ve faydalarını keşfetmelerine yardımcı olacağız." dedi. Ayrıca, Kırıkkale'de yüzme bilmeyen hiçbir gencin kalmaması için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini vurguladı.
Güneş, gençlerin yüzme becerilerini geliştirerek su sporlarına olan ilgilerini artırmanın, onları sosyal ve fiziksel açıdan daha sağlıklı bir birey haline getireceğine inandığını belirtti. Bu nedenle, "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesinin sadece bir spor etkinliği olarak değil, gençlerin hayatlarına olumlu etki edecek bir fırsat olarak görülmesi gerektiğini söyledi.