Son aylarda birçok teknolojik cihazını yenileyen ve devreye alan YİH’te şimdi de kesintisiz elektrik için eskiyen jeneratörler yenileriyle değiştirildi.

Yüksek ihtisas jeneratör (4)Elektrik ihtiyacının hayati önem taşıdığı hastanelerde, yüksek kalite ve kesintisiz enerji kullanımı büyük önem taşıyor. Bu nedenle Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde herhangi bir nedenden dolayı elektriklerin kesilmesi durumunda devreye giren Jeneratörlerin eksiksiz görevini yerine getirmesi için yenileriyle değiştirildi. Hastane Başhekimi Op. Dr. Yusuf Albayrak, “Hastanemizde jeneratörlerimizin yenilenmesiyle, hem bakım maliyetleri minimuma düşürüldü, hem de anlık kesintilere karşı cihazları korumak ve belirli süreler için sistemi ayakta tutmak amacıyla kullanılan çözümleri destekleyen özellikteki cihazlarımızın kurulumu gerçekleştirdik” diye konuştu.

Yüksek ihtisas jeneratörBaşhekim Albayrak “Ameliyat, muayene, bekleme, tahlil, transfer gibi çok boyutlu bir trafiğin olduğu düşünülerek, hastanemizde öncelikle elektrik enerjisinin kesintisiz bir şekilde temini gerekmektedir. Şebeke elektriğinin kesildiği ya da yetersiz kaldığı tüm anlarda hastanenin ihtiyacı olan elektriğin hemen devreye girmesi için yedek güç kaynağının doğru hesap ve doğru tasarımla yer alması, çok önemli.

Yüksek ihtisas jeneratör (2)Gerek operasyon gerekse de rutin işleyiş için hastane ortamının ısısının da optimum ve kesintisiz sağlanması diğer önemli gereksinimdir” ifade etti.

Editör: Yelda KAYHAN