Yılların AK Partilileri yollarını ayırdı.

Balışeyh ve Keskin'in tanınmış isimlerinden AK Parti İl Genel Meclis Başkan Vekili Hilmi Şen ve geçmiş dönem AK Parti Keskin İlçe Başkanı Halim Bulut AK Parti'den istifa ederek YRP tercih ettiler.

Kırıkkale siyaset sahnesinde değişimler kendini göstermeye başladı. AK Parti'nin Kırıkkale İlçe ve belde adaylarını hala net bir şekilde açıklamamasına rağmen kulislerde aday olamadığını öğrenenler Yeniden Refah Partisi'nin yolunu tuttular. Bu isimler arasında AK Parti'den uzun yıllar görev yapan simaların olması dikkat çekiyor .AK Parti İl Başkanı Engin Pehlivanlı henüz kesin liste açıklanmadı dese de genel merkezden kulis odalarından aday olmayacaklarını öğrenen Balışeyh Belediye Başkan Aday Adayı Hilmi Şen ve Keskin Belediye Başkan aday adayı Halim Bulut AK Parti ile yollarını ayırarak yeniden Refah Partisi'nin adayı oldular.

Yeniden Refah Parti'sinin Balışeyh ve Keskin Belediye Başkan Adayı oldular Hilmi Şen ve Halim Bulut'un Cumartesi günü Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Fatih Erbakan başkanlığında bizzat rozetlerinin takılacağı öğrenildi. Şen ve Bulut yeni partilerinin işaretini yaparak yeni bir siyaset kulvarına adım attılar. Diğer ilçelerde de buna benzer durumun yaşanıp yaşanmayacağı merak ediliyor.

Kaynak: Haber merkezi