YEŞİLAY 104 YAŞINDA!

“YEŞİLAY VARSA HAYAT VAR.”

 

YEŞİLAY, 120 ŞUBE, 107 DANIŞMANLIK MERKEZİ, 2 REHABİLİTASYON MERKEZİ, 100 BİNİ AŞAN GÖNÜLLÜSÜ VE 97 ÜLKE YEŞİLAY’I İLE HİZMET VERİYOR

 

 

5 Mart 1920’de kurulan ve Türkiye’nin en saygın sivil toplum kuruluşlarından biri olan, başta gençler olmak üzere tüm vatandaşlara bağımsız, sağlıklı ve insan onuruna yaraşır bir gelecek tesis etmek için kararlılıkla çalışmalarını sürdüren Yeşilay 104 yaşında. Alkol, tütün, madde, kumar ve teknoloji bağımlılıklarıyla mücadele eden ve toplumun zararlı alışkanlıklardan korunması için çalışan bir sivil toplum kuruluşu olan Yeşilay, 120 şube, 107 danışmanlık merkezi, 2 rehabilitasyon merkezi, 100 bini aşan gönüllüsü ve 97 Ülke Yeşilay’ı ile hizmet veriyor.

 

Yusuf ÇALIK: “Ülkemiz için canla başla çalışıyoruz.”

Yeşilay Haftası nedeniyle açıklamada bulunan Yeşilay Kırıkkale Şube Başkanı ÇALIK, Yeşilay faaliyetlerinin sadece Türkiye ile sınırlı kalmadığını söyledi:

“Yeşilay bugün dünyanın çok farklı coğrafyalarında bağımlılıkla mücadele alanlarında faaliyet gösteriyor. Yeşilay son yıllarda özellikle yurt içinde verdiği hizmetlerine büyük hız kazandırdı.

Başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza sağlıklı bir yaşam ve gelecek zemini oluşturabilmeleri için yüzlerce çalışanımız, 120 şubemiz ve 100 bini aşan gönüllümüzle canla başla çalışıyoruz. Ulusal ve uluslararası arenada gerek farkındalık gerek önleme gerekse savunuculuk faaliyetlerimizle bağımlılıkla mücadele alanında lider bir kuruluş olarak, tecrübemizden ve birikimlerimizden yararlanarak daha fazla sosyal etki yaratmaya, gönüllülerimiz ve profesyonel gönüllülerimizle birlikte mücadelemize güç katmaya devam edecektir.

Kaynak: Haber merkezi