Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Bakanlığın yem bitkileri desteklemeleri kapsamında Hasandede Doğanay köyünde çiftçiler Erol Güler ve genç çiftçi Sevinç Güler'in yem bezelyesi (beşli karışım) tarlasındaki hasada katıldı. Hasada, İl Müdür Yardımcısı, Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü ve teknik personeller de eşlik etti.
Hasadın gerçekleştirilmesi sırasında, tarım teknikleri ve bitki sağlığı konularında bilgi alışverişi yapıldı. İl Müdür Yardımcısı ve ekibi, yem bitkileri üretiminin bölgedeki hayvancılığa olan katkısını vurgulayarak çiftçilerin çalışmalarını takdir etti. Üreticilere bol ve bereketli kazançlar dileyen İl Müdürlüğü yetkilileri, tarımsal üretimde verimliliğin artırılması ve çiftçilerin desteklenmesi konusunda sürekli yanlarında olacaklarını belirtti.