Yardım kolileri ve nakti yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı

Ayyıldız Yardım Derneği şu ana kadar kampanya gelen yardımları dağıtmaya başladı. Yardım kolileri dernek gönülleri tarafından mahallelerde ve adresi önceden tespit edilen dar gelirli insanlara ulaştırtırılıyor.

Dernek Ramazan ayı boyunca Gönüllüleri ile birlikte mahallelerde ihtiyaç sahiplerine hayırsever'den emaneti olan yardım kolillerini I M G 20240405 W A0181 teslim etti.

GÖNÜLLÜ EKİBİ

I M G 20240405 W A0170

Kırıkkale'de yardım çalışmalarına devam eden Ayyıldız Yardım Derneği uluslararası anlamında da faaliyet gösteriyor . Kampanyada Kırıkkale ,Suriye Türkmen bölgesi ,Balkanlar ve Afrika olmak üzere 4 bölge yardım alanı seçildi .Balkanlarda Makedonya'ya erzak kolisi 900 TL,Kırıkkale 500 TL Afrika'da kişi başı iftar 2 dolar ve Suriye'de Türkmen bölgesi için 25 kiloluk un 350 TL üzerinden Ramazan ayı kampanyası yapıldı.

CAMİİ İNŞAATINA DESTEK 

Ayyıldız Yardım Derneği Genel Başkanı Seyit Ahmet Acar yaptığı açıklamada ayrıca Balkanlarda Makedonya ve Bulgaristan'da Ustrumca ve Eski Zagra şehirlerinde yaşayan Müslümanların ilk defa yaptıkları Cami içinde destek kampanyalarının devam ettiğini hatırlattı. Camiler için toplanan bağışlarda bu hafta ilgili ülkelerin müftülüklerine ulaştırılacak.

MAZLUM COĞRAFYALAR

Başkan Acar yaptığı açıklamada " Dernek olarak amacımız Müslüman Türk coğrafyasına ve mazlum milletlere hayırseverlerimizin desteğiyle yardımlar götürmek milli ve manevi bağlarımızı güçlendirmek bir dindaşlarımızın ve soydaşlarımızın yalnız olmadıklarını hatırlatmaktır. Bu anlamda dernek olarak faaliyetlerimiz devam etmektedir. Hayırseverlerden uygun gördükleri yerlere yardımlarını Cami inşaatlarını ise desteklerini bekliyoruz ."şeklinde ifade etti.

Kaynak: Haber merkezi