Yahşihan ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen "İkisi Bir Arada Kamp" etkinliğinin bu yıl 4.sü düzenlendi.I M G 20240204 W A0012

Etkinliğe katılanlar kamp ateşinin etrafında toplanıp, arabalı sinema keyfi yaptılar.

I M G 20240204 W A0016I M G 20240204 W A0009I M G 20240204 W A0016

Yahşihan ilçesinde Bayraktepe ve Seyrantepe Mahallesini birbirine bağlayan boş bir alanda düzenlenen etkinliğe çok sayıda kişi katılım sağladı.

Arabalı sinema, dj konser ve kamp ateşi gibi çeşitli aktiviteler yapılan etkinliğe yoğun katılım gerçekleşti. Katılımcılar, geceyi aydınlatan ateşin etrafında hem ısındı hem de sinema izledi. Etkinlikte DJ Orçun sahne alırken unutulmaz bir gece yaşattı. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ve MHP İl Başkanı Murat Abalı da katılımcılara okuma kitabı hediye etti. Ayrıca, vatandaşlara Yahşihan Belediyesi tarafından mısır, gazoz, çorba, çay ve kahve ikram edildi.

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yapmış olduğu açıklamasında, “Göreve geldiğimiz günden beri siz kıymetli vatandaşlarımıza yönelik pek çok sosyal ve kültürel projeyi hayata geçirmekteyiz. Her yıl gelenek haline getirdiğimiz İkisi Bir Arada Kamp etkinliğimizi dört gözle bekliyordunuz biliyorum. Bu yıl etkinliğimizi Hisarköy ormanında değil de sizler rahatlıkla ulaşabilesiniz diye bulunduğumuz alanda gerçekleştirmenin daha uygun olacağını düşündük. Bugün burada hayatın koşturması ve yoruculuğu içerisinden 1 günü kendimize ayırıp tüm stresimizi atacağız sonrasında ise geçmişin nostaljisini yaşamak için arabalarımıza geçeceğiz. Radyo frekanslarımızı ayarlayıp filmlerimizi izleyeceğiz.

Çadırlar, meşaleler, kamp ateşi ve kitapların konuşulduğu sıcacık bir ortamda, hem kitap okumanın hem de doğa kampının doyumsuz lezzetini hep birlikte yaşayacağız.”

“Değerli misafirler bizler gece demedik gündüz demedik. İçimizde alevlendirdiğimiz ekip ruhumuzu söndürmeden sürekli çalıştık. Bireysel düşünmedik birlikte düşündük. 5 Yılda tam 175 projeyi hayata geçirdik.

Ayağımızı bastığımız en ufak taş dahi eskisi gibi değil. Ülkede model bölgede lider konumuna getirdik. Bizler her sabahın 5 inde düştük bu memleketin yollarına.

 Kiminin dilindedir memleket

Kiminin bir çek karnesi gibi elinde

Onlar istikbal kaygısında biz insan saygısındayız

Ödülü yoktur sevgimizin

Bilet almadığımızdan piyangoda beklemeyiz

En yakınımızdaki de anlamaz bizi

Çünkü memleket sevmek için aşkın kıymetini bilmek lazım.

İlçemizi yeşillendirdik 65 yılda ancak yapılabilen 17 parkla sınırlı kalmadık. 5 yılda ilçemize tam 14 park daha yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Siz kıymetli vatandaşlarımız için birçok sosyal etkinlik düzenledik. Her yıl Aşure günümüzde sizlerle bir araya geldik, Enel Hakk dedik gönlümüzde Kerbela’yı geçirerek aşurelerimizi kaynattık, sevinçlerimiz düzenlediğimiz uçurtma şenliği ile göklerde özgürce uçtu, yeryüzünde gördüğümüz her eserin mimarı kadınlarımıza kadınlar gününde unutamayacakları bir konser düzenledik, 7’den 70’e toplandık sağlık için bisiklet sürdük, çocuklarımızın ruhlarında başka bir kapıyı araladık, can dostlarımız olan hayvan sevgisini aşılamak için her fırsatta barınaklarımızda etkinlikler düzenledik. Kuş kafesi boyadık, kedi köpek kulübeleri yaptık. Bazen dinlendik bazen seyyah olduk öğrencilerimize, kadınlarımıza, erkeklerimize özel geziler düzenledik. Birçok konser etkinliği gerçekleştirdik doyasıya eğlendik. Bugüne kadar tam 30 bin adet bedava yolculuk bileti dağıttık. Yolculuk bileti derken ne demek mi istiyorum sevgili dostlar. Kitaplardan bahsediyorum. Her biri bizleri farklı diyarlara yolculuğa çıkaran tam 30 bin kitap dağıtımı gerçekleştirdik. Nostaljiyi doyasıya yaşadığımız ve bugün de 4.sünü düzenlediğimiz, kitap okuma kampı ve arabalı sinema etkinlikleri yaptık. Daha birçok projede imzamız var.

Kıymetli misafirler bugün burada, kitapların ışığında, keyifli bir gün geçirmenizi temenni ediyorum.

Neşet babanın da dediği gibi,

Hepinizin geldiği yollarda yüzüm var, ayaklarınızın turabı gönüllerinizin hizmetçisiyim. Birliktelik ruhuyla yürüdüğümüz bu yolda birliğimiz daim olsun. Hepinizi sevgi, saygı ve hürmetle selamlıyorum.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: Yahşihan Belediyesi