Sayın Valimiz Mehmet Makas, “Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi” kapsamında düzenlenen “Bozkırın Bilgesi Cengiz Aytmatov” paneline katıldı.
Düşünce, sanat ve kültür hayatımızda büyük etkileri ve katkıları olan yazarlarımızın eserlerini okuyarak, yaşadığı dönemin değerlendirilmesinin yapıldığı ve ilk adımının 2012 yılında Anadolu Mektepleri Yürütme Kurulu Başkanı, eski Tarım ve Köyişleri Bakanı Prof.Dr.Sami Güçlü tarafından atılan proje kapsamında 100’den fazla panel gerçekleştirildi.
İlimizde Mustafa Kutlu’nun eserlerinin değerlendirildiği panelden sonra ikincisi düzenlenen panelde Bozkırın Bilgesi Cengiz Aytmatov’un eserlerine yer verildi. Panelist öğrencilerin sunumlarını katılımcılarla paylaşılmasının akabinden Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. İsmail Aydoğan tarafından değerlendirme konuşması yapıldı. 
Programda konuşma yapan Sayın Valimiz, birbirinden güzel sunum yapan panelistlere ve onları yetiştiren ebeveynlerine ve öğretmenlerine, Anadolu Mektebi'nin  kurucusu Prof. Dr. Sami Güçlü'ye teşekkür ederek konuşmasına başladı. Sayın Valimiz, konuşmasının devamında “Biz inanıyoruz ki pırlanta gibi gençlerimiz geçmişinden güç alacak, geleceğe daha emin adımlarla yürüyecek, sözün gücünü yakalayarak inşallah dünyaya adaleti ve hoşgörüyü, insanlığa huzuru getirecekler. Biz buna bütün kalbi duygularımızla inanıyoruz.“ dedi. 
Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın, Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü ve Kırgız Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ateşesi Begimai Bakytbek, panelin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiler.
Konuşmalarının ardından panelistlere ve programın düzenlenmesinde emeği geçenlere katılım belgeleri verilmesinin akabinde toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi. 
Programa Sayın Valimiz Mehmet Makas’ın yanı sıra, Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Ersan Aslan, Mühimmat ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Durmuş, Baro Başkan Vekili Av. Asiye Çiçek Yılmaz, Kırgız Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ataşesi Begimai Bakytbek, AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Engin Pehlivanlı, Akademisyenler, il protokolü, öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı.

418735659 1515181732605885 3217760132885029661 N

Kaynak: Haber Merkezi