Kırıkkale Valisi Mehmet Makas 19 Mayıs, Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dFoto Grid 20240519 084253693olayısıyla yayınlamış olduğu mesajda bu bayramın gençliğe güvenin Bayramı olduğuna vurgu yaptı.

KIRIKKALE VALİSİ MEHMET MAKAS’IN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

İstikbalimizin umudu, aydınlık yarınlarımızın teminatı kıymetli gençler,

Bugün, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Bu anlamlı gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının ve Kurtuluş Savaşımızın başlangıcının 105. yıl dönümüdür. Aynı zamanda, Atatürk'ün Türk gençliğine olan güvenini ve umutlarını simgeleyen bir bayramdır.

Screenshot 20240518 223923 Google

Aziz milletimiz, Kurtuluş Savaşı'nı başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları içlerindeki vatan sevgisiyle, milli birlik ve beraberlik ruhuyla, bu aziz topraklarda destansı bir mücadele vererek, bizlere bağımsızlığımızı armağan etmişlerdir. Bizler de bu kıymetli emanetleri sonsuza kadar korumak ve yüceltmek zorundayız.

Gençler, sizler bu milletin en değerli hazinelerisiniz. Sizlerin azmi, kararlılığı ve çalışkanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti'ni daha da yücelteceğimize inanıyoruz. Ülkemizin geleceğinin sembolü Türkiye Yüzyılını inşa etmek için gece gündüz çalışmanız gerekmektedir. 

Screenshot 20240518 223946 Chrome

Genç Arkadaşlarım, sizler sporun da asıl sahiplerisiniz. Spor, bedeninizi ve zihninizi geliştirmenin yanı sıra, disiplinli ve sağlıklı bir yaşam sürmenizi de sağlar. Spor yaparak hem kendinizi hem de ülkemizi temsil edebilirsiniz. Varlığınız Gücümüzdür..

I M G 20240518 W A0108

Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını ve şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Aziz Milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!

Mehmet MAKAS

Kırıkkale Valisi

Kaynak: Kırıkkale Valiligi