Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen seminerde katılımcılara Helal Belgelendirme süreçleri ve Helal Belgeli ürünlerin uluslararası ticareti konularında bilgiler verildi.

Helal Belge (3)Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine yönelik Helal Sertifikalı Ürün bilgilendirme semineri düzenlendi. Ticaret Bakanlığı Helal Akreditasyon Kurumu ile Kırıkkale Pastacılar Aşçılar Kebapçılar Derneği işbirliğinde düzenlenen seminere TSO Genel Sekreteri Ahmet Şerbetçioğlu, Helal Akreditasyon Dairesi Başkanı Erdem Başdemirci, Kırıkkale Ticaret İl Müdürlüğü Şube Müdürü Fahrettin Özata, Kırıkkale Pastacılar Aşçılar Kebapçılar Dernek Başkanı Özgür Dönmez, Helal Akreditasyon Uzman Yardımcısı Ömer Faruk Gövercin, Aşçı Zafer Şahin ve oda üyeleri katıldılar.

Helal Belge (2)Seminerde katılımcılara Helal Belgeli Ürün ve Hizmetlerin Uluslararası Ticareti, Helal Belgelendirmenin Tarihçesi ve Güncel Durum, Helal Akreditasyon Kurumu Faaliyetleri” konularında bilgiler verildi. Seminerde ayrıca Helal Ekonomi Sektörleri, Küresel Helal Pazarı Büyüklüğü, Helal Belgelendirmenin İktisadi Faydaları, Yetkilendirme, Standartlar, Süreçler, Karşılaşılan Sorunlar, Türkiye’de de Yasal Düzenlemeler konuları anlatıldı.

Kaynak: Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası