Türkiye’nin köklü sivil toplum kuruluşlarından Türk Eğitim Vakfı’ndan (TEV), cumhuriyetimizin 100. yılında, cumhuriyet gençlerine 14 milyon TL’ye yakın ek burs desteği!

 100. yıla özel olarak hazırlanan duygu yüklü kampanya filminde “Cumhuriyetimizin 100. yılında gençlerimiz sizin desteğinizle okusun, cumhuriyetin geleceği onlar olsun!”  diyen TEV, mevcut lisans ve meslek lisesi bursiyerlerine, bir defaya mahsus olmak üzere, 14 milyon TL’ye yakın Cumhuriyet Bursu desteği verecek.

 Tev Cumhuriyet Bursu 14 Milyon Ek Burs Destegi56 yıldır başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere sağladığı burs imkânlarıyla eğitimde fırsat eşitliği için çalışan Türk Eğitim Vakfı, 2023-24 akademik yılında meslek lisesi, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine verdiği destekleri bir önceki yıla göre %100’e yakın bir oranda artırdı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından yaptığı başvuru çağrısına yanıt veren ve ebeveyn veya kardeş kaybı yaşayan, kendisi yaralanan ya da evi yıkılan bini aşkın yükseköğretim öğrencisine Mart-Haziran 2023’te dört aylık burs desteği sağlayan TEV, dört aylık periyotta destek alan bu afetzede öğrenciler arasında eğitimine devam edecek olanların da, 2023-24 akademik yılından itibaren TEV Eğitim-Yükseköğretim Bursiyeri olarak devam etmeleri yönünde karar aldı. TEV, geride bıraktığımız akademik yılın sonunda bursu kesilme durumunda olan tüm bursiyerlerinin burslarının da 2023-24 akademik yılında devam ettirilmesine ve belgeye dayalı olarak bir dönem veya bir öğretim yılı daha uzatılmasına karar verdi.

 “GENÇLERİMİZ OKUYACAK, CUMHURİYETİMİZİN GELECEĞİ OLACAK”

Tev LogoCumhuriyetimizin 100. yılında, cumhuriyetin geleceği için daha fazlasını yapabilmek adına çalışmalarını gayretle sürdüren TEV, “Okusun, cumhuriyetin geleceği olsun!” diyerek gençlerimizin eğitim yolculuklarını aydınlatmaya devam ediyor. Mevcut lisans ve meslek lisesi bursiyerlerine, bir defaya mahsus olmak üzere, yaklaşık 14 milyon TL tutarında Cumhuriyet Bursu desteği vermeye karar veren TEV, lisans ve üstün başarı bursiyerlerine 1.000 TL, lise ve altındaki öğrencilere ise 500 lira ek burs ödemesi yapacak.

“Cumhuriyetimizin 100. yılında, cumhuriyet gençlerine ek burs ödemesi desteğiyle bursiyerlerimizin yanındayız. Gençlerimiz okuyacak, cumhuriyetimizin geleceği olacak,” diyen TEV’in burs fonlarına internet sitesi üzerinden online bağış yapılabiliyor.

 TEV HAKKINDA

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç'un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 Türk aydını tarafından kuruldu. Başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği vererek Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen TEV, kuruluşundan günümüze yaklaşık 270 bin yurt içi ve 2 bin yurt dışı bursu sağladı. Eğitime katkılarını 31 adet eğitim tesisi yaptırarak destekleyen Türk Eğitim Vakfı ayrıca Türkiye’de üstün başarılı ve yüksek potansiyelli öğrencilere ihtiyaç duydukları eğitimi lise düzeyinde sağlamak amacıyla kurulan İnanç Lisesi’ni 2001 yılında devraldı ve okul Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) adıyla eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

İzmir’de, Trabzon’da ve Ankara’da kız öğrenci yurdu açarak Türk Eğitim Vakfı Öğrenci Yurtları İktisadi İşletmesi bünyesinde faaliyet alanını genişletti.

Bilgi için:              tev.org.tr

                facebook.com/TurkEgitimVakfi

                twitter.com/TEVKurumsal

                instagram.com/turkegitimvakfi

linkedin.com/turk-egitim-vakfi

                youtube.com/user/TEVKurumsal

Kaynak: Haber Merkezi