Uıfukfhjk

İl Sağlık Müdürlüğü, Kırıkkale Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Şehit Suat Yalçın anaokulunda yürütülen “Tertemiz Yarınlar Okullarda Başlar” projesi kapsamında Sağlıklı Hayat Merkezi personelleri tarafından eğitim programı düzenlenerek projenin hayata geçmesi için açılış yapıldı.

Hgfhxghxh

Programda Sağlıklı Hayat Merkezi Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Dilek ENER tarafından katılımcılara hijyen konusunda sunum yapılarak, minik öğrencilere hijyen ve el yıkama ile ilgili genel kavramlar hakkında bilgi verildi. Hemşire Türkan AKÇI tarafından ise; doğru el yıkama teknikleri uygulamalı olarak ve minik öğrencilere pratik yaptırarak anlatıldı. Programda video gösterisi ile okul öğrencilerine ilgi çekici el yıkama sunumu yapılarak, 12 adımdan oluşan el yıkama broşürleri dağıtıldı.

Ujydjyjchc

Programa Halk Sağlığı Başkanı Dr. Adem YENİ, Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Dr. Ümit HAFÇI, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Dursun GÖĞER, Sağlıklı Hayat Merkezi Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Dilek ENER, Makine Mühendisi Prof. Dr. Mustafa BOZDEMİR, Anaokulu Müdürü Elif DİRİ, Hemşire Türkan AKÇI, Ebeler Sema PEHLİVANLI ve Semra TUNCAY katıldı.

Hfgzhfgzfd

Kaynak: Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü