Tepkili Mustafa Pekdoğan: "CHP'den istifa etmeyeceğim"

Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale Belediye Başkan Aday Adayı Eski Belediye Başkanı Mustafa Pekdoğan kendisinin aday gösterilmemesi üzerine kamuoyuna yaptığı açıklamada sitemli konuştu.

Mustafa Pekdoğan Kalehaber'e yapmış olduğu özel açıklamada ise Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa etmeyeceğini Parti içerisinde demokratik mücadelesine devam edeceğini ifade etti.

Mustafa Pekdoğan sosyal medyasında Kırıkkale halkına yönelik yapmış olduğu açıklamada "Kıymetli hemşehrilerim ve saygıdeğer dostlarım; malumlarınız üzerine 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olacak Mahalli İdareler Seçimlerinde Kırıkkale Belediye Başkan Adaylığı için 24 Kasım 2023 tarihinde Cumhuriyet Partisi Kırıkkale İl Başkanlığında Aday Adaylığı başvurusunda bulunmuştum. Amacım Kırıkkale’miz için ortak akılla hareket edip, her türlü hırs ve kibirden arınmış bir şekilde 2004 yılından bu tarafa eksik kalan hizmet kervanını devam ettirmekti. "dedi.

6 yıl önce geçiş yaptığı Cumhuriyet Halk Partisi'nde Kırıkkale'ye hizmet noktasında hedefini bulamadığını belirten Pekdoğan "Geldiğimiz noktada parti yönetimi tarafından bir başka isim adaylık için uygun görüldü. Mevla’m herkesin kalbine göre versin. Aday adaylığı sürecinde desteklerini ve iyi dileklerini hiçbir zaman eksik etmeyen, aynı zamanda vefa bilen birbirinden kıymetli yol arkadaşlarıma, partili veya partisiz tüm dostlarıma şükranlarımı bildiririm. İlerleyen günlerde yerel basınımız yoluyla ve sizlerle de inşallah hep beraber yüz yüze oturup dertleşip sık sık görüşeceğiz. Allah’a emanet olunuz." şeklinde konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ