Kırıkkale’nin özlediği hizmetleri şehrimize getirmeye kararlı odlunu belirten Tekinay, yaptığı açıklamada 71 Proje ile göreve hazır olduklarını söyledi. Yeniden Refah Partisi Kırıkkale İl Başkanı Arif Erdal ve yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu programda Kırıkkale Belediyesinde köklü bir yeniliğe ihtiyaç olduğu vurgulandı.

YENİDEN REFAHMuhammet Ali Tekinay yaptığı konuşmada şu konulara değindi:

Ol deyince olduran, gönülleri aşkı ile dolduran, yüce Allah’ ın 99 ismi Esma’ül Hüsna’ sıyla, Bismillahirrahmanirrahim diyerek sözlerime başlıyorum. Sayın İl Başkanım, partimizin değerli idarecileri,  kıymetli misafirlerimiz, basınımızın güzide mensupları, hepinizi saygı ile selamlıyorum. Kalbimiz Filistin için buruk, Allah’tan şehitlerimize rahmet diliyorum.

YENİDEN REFAH (7)Kırıkkalemizin özenilen şehir olması, kendi kendine yeten şehir olması, Kırıkkale'de yaşayan, hakkı sevip, vatanını milletini sevenlerin huzur içinde olmasını sağlamak için çıktığımız bu yolda Kırıkkale  halkının bizi yalnız bırakmayacağından eminiz.  

Mazlumun yanında olup, milletin gönlü olsun diye çalışırken, bu inancımızı bir sefere çıkan komutan gibi ciddi  ancak karıncayı bile incitmekten sakınanlar gibi gönül kırmadan başarmayı istiyoruz.

Kırıkkale gariplerin şehri, bizde Kırıkkale’nin gariban bir evladıyız, bu gariban evladı Kırıkkale’deki gariplerin neye ihtiyacı varsa bunu biliyor ve bu bilgiyle yola çıkıyoruz.

YENİDEN REFAH (6)Bir iş yaparken önce kalbimize soruyor, kalbimiz evet doğru diyorsa, gözümüzden yaş geliyorsa, biz o işi doğru biliyor ve o işin peşini bırakmıyoruz. Kim ne derse desin biz yolumuzdan dönmüyor, hedefe ilerliyoruz.

Rahmetli Necmettin Erbakan Hocamız gümüş motordan ayrılırken “bu şarkı burada bitmeyecek” demişti. Şimdi bende diyorum ki:  “Biz o şarkıyı Yeniden Refahla Genel Başkanımız Muhammet Ali - Fatih Erbakan Başkanlığında Kırıkkale'de Muhammet Ali TEKİNAY kardeşiniz okuyarak başlatacak.

Kırıkkale Belediyesi “Yeniden Refahla”  yeniden tarih yazacak. Bu kutlu davada Kırıkkaleliyim diyenlerle, biz bir olmak için geliyoruz.

Önce Hakkın rızasını gözeteceğiz, Allah’ ın rızasını kazanmak için çalışacağız. Daha sonra halkın rızasını kazanacağız. “Hakkın rızası, halkın rızasında saklıdır” diyerek vatandaşlarımızla bir olacağız.

Biz 71 projemizle bir bebek büyütür  gibi Türkiye’nin kalbi Kırıkkale’yi, bir baba şefkatiyle Allah’ın emaneti olarak görüp büyüteceğiz. Kırıkkale’nin bebeklik, çocukluk ve hiç bitmeyen gençlik yılları olacak,

YENİDEN REFAH (4)Kırıkkale özenilen güçlü, inançlı, temiz şehir diye anılırken, insanları Aslan ama Karıncayı bile incitmez diye anılacak.

Kırıkkale insana en çok değer veren,  yaşayanlarının en çok mutlu olduğu il olarak anılacak ve Kırıkkale Türkiye’nin kalbi olacak.

İlimizi her anlamda geliştirmek ve kalkındırmak için 71 proje hazırladık, projelerimizi 7 ana başlık altında topladık. Bu başlıklar sağlık, hizmet, sosyal, üretim, iş imkanı, eğlence ve yardım alanlarındadır. Bazıları Türkiye de ilk olacak, bazıları Kırıkkale de ilk olacak. Yaptığımız projelerle doğrudan insanların gelirlerine, nakdi olarak katkı sağlayamasak da, giderlerini azaltmak yöntemiyle dolaylı yoldan gelirlerinin artışına katkı sağlayacağız.

YENİDEN REFAH (2)NELER Mİ YAPACAĞIZ? 

GALERİ SİSTEMİ -Avrupa Ülkelerinde uygulanan galeri sisteminin İlimizde uygulanması sağlanarak; hayata geçecek galeri sistemiyle atık su, içme suyu, yağmur suyu, elektrik ve data hatları, yer altında "tüneller" içinde toplanacak, arızalar da, galeri içine girilerek, asfalt kazılmadan, kaldırımlar bozulmadan tamir edilebilecektir. Bu tüneller kamera ile  24 saat boyunca takip edilecektir.

BETON YOL-İlimize ait asfalt yollardan beton yola dönüşüm sağlanarak, küreselleşme ile giderek artan sıcaklıklarda asfalt yolun erimesi ile oluşan sorunlara önlem alınarak, daha uzun ömürlü olan beton yol yapımı ile yol yapımı için yapılan harcama maliyeti düşürülecektir. İlimiz şehir içi yol uzunluğu hesaplanarak çalışmalara başlanarak, İlimize ait tüm yolların zamanla beton yol olması sağlanacaktır.

BETON SANTRALİ- Belediyemize ait beton santrali kurularak, beton yol yapımı için gerekli beton ve galeri sistemi için gerekli olan beton kendimize ait beton santralimizle yapılacaktır. Böylece  maliyet düşürülecek olup aynı zamanda beton satışı ile de Belediyemiz bütçesine katkı sağlanacaktır.

Bu hizmetler Belediyenin asli görevidir.

GELELİM 71 PROJEMİZİN BAZILARINA

 - Kırıkkale Belediye Üniversitesi: (Kırıkkale Belediye Vakfını kurarak Üniversitenin Yuva, Selim Özer, Karşıyaka ve Bahçelievler bölgesine kurulması planlanmaktadır. ) TÜRKİYE DE İLK OLACAK

- Belediye Stajyerleri: (Belediyemizde işe alımlarda Belediye stajyerlerinin çalıştırılması uygulamasına geçilerek, işe alımlarda stajyerler arasından seçim yapılarak adam kayırmacılığın önüne geçilmesi) TÜRKİYE DE İLK OLACAK

-  Belediye Muhtarlar Ofisi: (İlimiz Belediye binamızın 1. katına İl Merkez Mahalle Muhtarlarımızın kullanacağı Muhtarlar Ofisi kurularak yönetim sistemimizde Muhtarlarımızın Belediye Başkan Yardımcısı gibi çalışması sağlanacaktır.) TÜRKİYE DE İLK OLACAK

- Kuba Parkı: (Doğal afet ve felaket olaylarında, yaşam alanına dönüştürülebilecek, günlük hayatta piknik alanı olarak kullanılacak parka İslam tarihinin ilk mescidi olan Kuba ismini vereceğiz) TÜRKİYE DE İLK OLACAK

- Kale Markası: (Kale ismi ile gıda, temizlik, radyo, tv vs. alanlarında markalaşmak) TÜRKİYE DE İLK OLACAK

- Lunapark ve Seyr-i Kale: (Millet Ormanı içerisine Belediyeye ait lunapark ve seyir terası  kurulması)

- Tatilsiz Ev Kalmasın:  (Bir tatil beldesinde Belediyemize ait tatil köyü kurarak vatandaşlarımızın, uygun fiyat aralığı ile tatil yapmaları sağlanacaktır) TÜRKİYE DE İLK OLACAK

 - Yürüyen Yollar: (Uzun menzilli Yürüme bantlarının kurulabileceği mekanlar da yaşlılarımız, hastalarımız ve engelli bireyler için hayatın kolaylaştırılması düşünülmektedir. yokuşlar, üst geçitler vs.)

- Baştacısınız: (Sabahları her mahalleden Hastanelere ücretsiz otobüs kaldıracağız.) KIRIKKALEDE İLK

 - Proje Hızır: (Şehir içi veya şehir dışı Belediyemize ait hasta nakil ambulansları ile hastaneden çıkan hastalarımızın nakilleri yapılacaktır.) KIRIKKALEDE İLK

- Sağlıklı Geleceğe: (Sağlık kabini uygulaması ile önleyici sağlık hizmeti verilecek, gezici sağlık evi kurulması, İlimize yeni Semt Polikliniklerinin açılması sağlanacaktır.)

- İşte Senin Stilinin: (Her mahallede uygun fiyatlı bay ve bayan kuaför hizmetinin sunulması)

- Belediye Düğün Salonu: (Millet Bahçesi içerisinde ve her mahalledeki okul bahçesinde uygun fiyatlı düğün salonu hizmeti sunulacaktır.)

- Lezzet Unlu Mamülleri: (Taş fırın ekmek fabrikası kurulması ve çölyak hastaları için özel gıda üretimlerinin yapılması)

- Her Mahalleye Bakkal: (İlimiz Belediyesine ait uygun satış fiyatlıları olan bakkallların her mahalleye kurulması.)

- Belediye Tanzim Satış: (Belediyemize ait ve her türlü markanın bulunduğu büyük alışveriş merkezleri kurulması.)

- Irmak Şehrin İçinde:  (Kızılırmağın Bahçelievler çoruhözünden geçirilmesi ve kanoların yüzdürülmesi, bu güzergaha yurtkur caddesi oluşturulması) KIRIKKALEDE İLK

- Kale Tüfek:  (Kale marka tüfek üretim tesisinin kurulması) KIRIKKALEDE İLK

- Minik Dostun Seninle Kalsın: (mahallelerde oluşturulan hayvan sığınma evlerinde, hem hayvanların sevgi ihtiyacı karşılanacak hem de belediyemizin iş yükü azaltılacaktır.)

- Bereket,  Bolluk, Şenlik Çiftlik: (Et ve süt ürünleri üretilen Belediye çiftliği ve hayvanat bahçesinin kurulması sağlanacaktır.)

- Radyo Kalite: (Belediyemize ait  radyosu kurulması planlanmaktadır.)

- Kale Tv: (İnternet TV ile başlanılarak, Belediyemize ait Tv kurulması planlanmaktadır.)

-Kırıkkale Film Ajansı: (İlimizi tiyatro ve film sektöründe aktif hale getirmek için ajans kurulması.)

-Sadece Tofaşk Girebilir : (Tofaşlara özel yarış pisti yapılması)

-Refahlı Günlere: (Maddi imkanı olmayan öğrencilere dershane hizmetinin verilmesi)

-Söz Çocuklarda: (Belediye okul temsilcilerinin  ve okullarda belediye sınıflarının kurulması)

- Belediye Ortaklarını Arıyor: (İlimiz Belediyesini her alanda var etmek, ve iş kurmak isteyen, finansal yatırım bulamayan, maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımızın iş kurmalarına destek olmak. Belirlenen iş kollarında belirlenen maliyetin Belediyemiz tarafından karşılanacağı, yapılacak işin işletmesinin ise Belediyemize Ortak olan kişi yada firma tarafından yürütüleceği, elde edilen gelirin %60’ ının Belediyemiz hesaplarına, kalan %40’ ının ise Belediyemize ortak olan kişi ya da  firmaya pay edileceği destek programıdır.)

          YENİDEN REFAH (3) Yukarıda saydığımız projelerimizin çoğu “Belediye Ortaklarını Arıyor” projemiz ile hayat bulacaktır. Bunun sonucunda da denetim mekanizmasının mali kısmını Belediyemiz yaparken, çalıştırılan kişilerin denetimini ise ilgili işletme ya da kişiler yapacak olup, maksimum verim ile çalışması sağlanacaktır.

Geriye kalan projelerimizin tamamı birbiriyle bağlantılı olup, Kırıkkale’ ye değer katacak projelerdir.

Sözlerimi bitirirken;  Kameraların önünde ve arkasında olan, bizi yalnız bırakmayan, desteğini sürdüren basın mensubu arkadaşlarımıza, şahsıma ve Yeniden Refah ailesine verdikleri destek için teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.

Kaynak: Haber Merkezi