Son dakika...Orhan Kılıç'tan önemli Siyasi karar

F B I M G 1712512481478

İyi Parti Kırıkkale Milletvekili Aday Adayı ilimizin tanınmış işadamı Orhan Kılıç yapmış olduğu yazılı açıklamada İyi Parti ile yollarını ayırdığını ifade etti. 

F B I M G 1712512439411

Orhan Kılıç açıklamasının son bölümünde İyi Parti üyeliğinden istifa ettiğini kamuoyuna duyurdu.

İyi Parti ile yollarını ayıran Orhan Kılıç

Aktif siyasete söyledikleri ile yaptıkları birbirine eşit olan bir siyasi kulvarda devam edeceğini söyledi.

Siyasette değişme emareleri gözüken bu iklimde, bu değişimin öncüsü olma ihtimali olan kimselerin ve partinin, gelinen noktada düşündükleri şeyin sadece kendi ve çevresindekilerin ikbali olduğu, maalesef uygulanan politikalar ve tercihlerle apaçık bir şekilde ortaya çıkmıştır. 

Kendi hatalarına “avukat" ama başkalarının hatalarına "savcı” kesilen bu siyaset tarzının, toplumun umuduna karşılık verme ihtimali ne yazık ki kalmamıştır. Siyasi tarih, İyi Parti özelinde , yakalanan toplumsal destek ve rüzgarın nasıl heba edileceğini ders mahiyetinde yazacaktır.

Sahici bir demokratik süreç işletmek yerine,sözde temayüller, seçmene. parti üyelerine ve teşkilatlara dayatılan antidemokrat uygulamalar, söylentileri geniş kitlelere yayılmış , suistimal iddiaları, mevcut iktidarın antidemokratik uygulamatarı ile hazin bir benzerlik içerdiği, millet tarafından anlaşılmış, bu husus, Yüce Türk Milleti tarafından “sandıkta tescillenmiş, sonuçlar Iyi Parti açısından hazin bir biçimde neticelenmiştir.

Başarı'nın sahibi çok olur ama mağlubiyet yetimdir. Bu anlamda Parti Yönetimi ve özellikle Genel Başkanın özeşeştiri vermesi gerekir. Görünen odur ki, seçmenin verdiği mesajı atıp, özeleştiri vermek yerine, eski politikaların devamını ve mevcut bulunan konumun imkan ve fırsatlarını korumaya öncelik verilmiştir.

Türk Milleti'nin içinde bulunduğu her gün daha da derinden , hissettiği “ekonomik buhran" , iç ve dış siyasi konjoktürde el yakıcı sorunlar, acil bir siyasal değişimi dayatmaktadır. Bu nedenle, siyasetin içinde dar alanda yapılan kimlik savaşlarının, ikbal hırsının, bir parçası olmayı kendimce uygun bulmuyorum.

Bu süreç içinde yegane kazanımım , değişim inancına gönülden inandığımız partinin sade neferi emektarları olmuştur, bu anlamda dostluklarımız pek tabidir ki bakidir. iyi Partide görev yaptığım ve aday olduğum süreç içerinde içten desteklerini benden esirgemeyen partidaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum.

SİYASİ ADRES 

Siyasi hayatıma, söyledikleri ile eylemleri arasında uyum olan, her şekilde milletin umuduna gözü gibi bakacak, en ince hassasiyetle devam ettirecek, siyasi süreçlere katkı sunarak devam ettirmek düşüncesindeyim. Bizim kişisel olarak nerede bulunduğumuzun bir kıymeti harbiyesi yoktur .Aslolan bu milletin yüce menfaatidir.

Bu düşünceterle İyi Parti Üyeliğime son veriyorum. Kamuoyuna saygıyla duyrulur.

Orhan KILIÇ

Kaynak: Haber merkezi