8-14

Kırıkkale Belediyesi, başlattığı Sıfır Atık Projesi’ni çocuklara anlatılıyor. Kırıkkale’de bulunan ilkokullarda öğrencilere yönelik başlayan bilinçlendirme eğitimleri kapsamında Kırıkkale Belediyesi İklim Değişikliği Müdürlüğü tarafından sıfır atık eğitimi verildi. Düzenlenen eğitime Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı’da katıldı.

3-71

KİTAP HEDİYE EDİLDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının hayata geçirdiği, Cumhurbaşkanımız Sayın  Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın destekleri ile başlatılan Sıfır Atık Projesi’nin Kırıkkale’de yaygınlaşması için Kırıkkale Belediyesi tarafından “Sıfır Atık Projesi" eğitim programını okullarda eğitim vermeye devam ediyor. Eğitimler sonunda öğrencilere sıfır atık projesini anlatan kitap hediye edildi.

2-90

ÇOCUKLARIMIZI BİLİNÇLENDİRMELİYİZ

 Düzenlenen eğitime katılan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı, ‘’ Sıfır Atık Projesi eğitimleri ile israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, gereksiz atık oluşumunun azaltılması hakkında gerekli bilgiler veriliyor. Çevreye duyarlı ve saygılı, ülke ekonomisine katkı sağlayacak. Bireyler yetiştirmenin en iyi yolunun çocukları bilinçlendirmek’’ diye konuştu.

Kaynak: Kırıkkale Belediyesi