Kırıkkale yabancı uyruklu büyücünün hayvanlara zarar vererek muska yazdığı haberi ile çalkalanıyor.

Olayın duyulmasının ardından hayvanseverler büyük tepki gösterirken Kırıkkale'nin yetkililerinden olayın aydınlatılmasını istediler.

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Kırıkkale Temsilcisi Hasan Yaman ve arkadaşları yetkililere seslenerek bu sorunun ele alınmasını istediler. 

Hasan Yaman  yaptığı açıklamada "Kırıkkale’de bir büyücü var. Yabancı uyruklu. Yenimahalle’de olduğu söyleniyor. Karı kocaları birleştirmek için Siyah Kedinin kanı, Sarı kedinin ise pati ve kuyruklarını kullanıyor. Bunu da gayrımeşru hayat yaşayan gençleri kullanarak sağlıyor. Kafeslerde bu kedileri yakalatıp kendine  getirterek öldürüyor.Bu konuyla ilgili bilgisi ve duyumu olan şüphesi olan yetkililere bilgi versin.Özellikle de ülkemizde mülteci konumunda olan kişilerin gidip bu olayları yaptırdığı söyleniyor.Kendisinin İranlı olduğu söyleniyor. Allah rızası için bu seri katili durduralım’’ şeklinde konuşarak kamuoyunun desteğini istedi. Haberin duyulması ve ardından emniyet güçleri de harekete geçerek söz konusu büyücü ve çevresindekilere ulaşmaya çalışıyorlar.

Kaynak: Haber merkezi