26 Haziran 2016 tarihinde Diyarbakır ili Lice ilçesinde bölücü terör örgütünü ve faaliyetlerini sonlandırmak amacı ile düzenlenen askeri operasyonda Şehitlik mertebesine ulaşan Jandarma Astsubay Üst Çavuş Şükrü Ceylan şahadetinin 8.yılında Kırıkkale Şehitliğinde kabri başında dualarla anıldı.

Program,Şehidimizin kabri başında Şehitlik Camii İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından okunan Kuran’ı Kerim ve yapılan dualar ile başladı.

Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından yapılan bilgilendirmeye göre;

“Şehidimiz Şükrü Ceylan;

2002 -2003 yıllarında Ankara Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığında Uzman Jandarma Çavuş olarak eğitimini tamamlayıp,2003-2007 Sakarya İl Jandarma Alay Komutanlığı Emrinde görev yapmıştır

Ankara Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığı Jandarma Astsubay temel eğitim kursunu 2007-2008 yıllarında başarı ile tamamlayıp 2008 yılında Jandarma Astsubay Çavuş Rütbesine, 2008-2010 yılları arasında Hakkâri -Çukurca Jandarma Sınır Tabur Komutanlığında görev yapmıştır.

2010 Yılı genel atamaları ile İzmir –Foça Jandarma Okul ve Eğitim Merkez Komutanlığı emrine atanmıştır.03 Ekim, 25 Kasım 2011 yıllarında Tük Silahlı Kuvvetleri Spor Okulu Eğitim Merkezi Komutanlığında katıldığı kurslardan başarılı olup; Türk Silahlı Kuvvetleri Spor brövesi almıştır.

4 Mart – 10 Mayıs 2013 tarihleri arasında Jandarma Komando Okul Komutanlığında Komando İhtisas kursunu tamamlamıştır.27 Nisan,22 Mayıs 2015 tarihleri arasında Jandarma Komando Okul Komutanlığında Keskin Nişancı kursunu tamamlamıştır.2015 yılı Genel atamaları ile Ağrı –Patnos 1.Jandarma Komando Tabur Komutanlığı emrine atanmıştır.

Geçici görevle Diyarbakır ili Lice ilçesinde icra edilmekte olan operasyon esnasında 26 Haziran 2016 günü saat 07.40 sıralarında pkk mensupları ile çıkan silahlı çatışma sonucu şehitlik mertebesine ulaşmıştır.

Evli ve bir çocuk babası olan Şehidimiz düzenlenen törenle Kırıkkale Şehitliğine defnedilmiştir.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi olarak, Şehidimiz Şükrü Ceylan kardeşimizi şahadetinin 8.yılında bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,silah arkadaşlarını ve bütün Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad,mekanları cennet olsun “dedi.

Şehitlikteki diğer Şehitlerimizin kabirlerininde ziyaret edilmesi ve Ceylan ailesi tarafından yapılan ikramlar ile program sona erdi.

Kaynak: Haber Merkezi