Şehit  Altan Çamkara mezarı başında anıldı

F B I M G 1708852466647

24 Şubat 2016 tarihinde Şehitlik mertebesine ulaşan Uzman Jandarma Çavuş Altan Çamkara, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Şehidimizin ailesi tarafından düzenlenen programla anıldı.

F B I M G 1708852485249

Program, Şehidimizin yenimahalle mezarlığında bulunan kabri başında Şehitlik Cami İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından okunan Kuran ve yapılan dualar ile başladı.

Programda, Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehidimiz hakkında bilgilendirilme yapıldı.

“Şehidimiz Altan Çamkara ;

07 Mart 1974 tarihinde ilimizde dünyaya gelmiştir.İlk ve orta öğrenimini Yunus Emre İlköğretim Okulu'nda,lise öğrenimini Kırıkkale Endüstri Meslek Lisesi'nde tamamlamıştır. 

Askerlik eğitimini 1994 yılında Manisa – Kırkağaç ve Ağrı’da komando olarak tamamlamıştır. 

F B I M G 1708852480852

Askerlik görevini tamamlamasına müteakiben 1996 yılında Uzman Jandarma sınavını kazanarak Ankara Güvercinlik Uzman Jandarma Okulu'nda 1 yıllık eğitimi tamamlayıp; 1997 yılında ilk görev yeri olan Afyonkarahisar ilimizde 4 yıl görev yapmıştır.

Sırasıyla; Diyarbakır İl Jandarma Özel Hareket Komutanlığı emrinde, Antalya İl Jandarma Komutanlığı emrinde, Muş İl Jandarma Komando Birliği emrinde, Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı emrinde BOTAŞ Koruma Karakolu'nda görev yapmıştır.

2012 yılında Kahramanmaraş ilinde asayiş kontrolü görevini yapmakta iken pkk terör örgütleri ile çıkan çatışmalarda yaralanmış, yapılan tedavilerden sonra görevine devam etmiştir.

2013 yılında Şırnak İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevlendirilen Şehidimiz, 24 Şubat 2016 tarihinde operasyon esnasında kalp krizi geçirerek şehitlik mertebesine ulaşmıştır. 

Evli ve 2 Çocuk Babası olan Şehidimiz Altan Çamkara Kırıkkale Nur Caminde düzenlenen askeri törenle Yenimahalle aile mezarlığına defnedilmiştir.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi Olarak Şehidimiz Uzman Jandarma Çavuş Altan Çamkara kardeşimizi şahadetinin 8.yılında bu vesile ile de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü,silah arkadaşlarını ve bütün Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. 

Ruhları şad,mekanları cennet olsun” dedi.

Kaynak: Harp Malülü gaziler der.