Kırıkkaleli hemşehrimiz Sadettin Saran'a ait Saran Holding'den Süper Lig yayın ihalesi açıklaması yapıldı. "Açık ara en yüksek teklifi verdik"

 Süper Lig ve TFF 1. Lig'in önümüzdeki 3 yıl için yayın haklarının satın alınması süreci devam ediyor. İhalede yer alan şirketlerden Saran Medya Grup Başkanı Selim Usta, açıklamalarda bulundu.

Usta'nın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:Bazı basın yayın organlarında çıkan haberlere istinaden açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Dünyanın en büyük spor yayıncıları ESPN’in ESPN Bet, Sky’ın Sky Bet, DAZN’un DAZN Bet gibi kendi adlarını taşıyan bahis yatırımları söz konusu iken, bahsi geçen dev medya kuruluşlarının her birinin onlarca spor ligi yayıncısı olduğu gerçeği de ortadayken, basında ve sosyal medyada çıkan haberleri eksik bilgiye ya da kötü niyete bağlıyoruz.

ŞAMPİYONLAR LİGİ YAYIN HAKLARINA SAHİBİZ'

Saran Holding, Türkiye dahil 10 ülkede yayın haklarının sahibidir

UEFA Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi ihalelerini defalarca kazanan Saran Holding, içinde bulunduğumuz 2023-24 futbol sezonunda, Türkiye dahil 10 ülkede bu yayın haklarının sahibidir. UEFA Euro 2028 Avrupa Şampiyonası, Saran tarafından 6 ülkede altlisanslanmaktadır.

Yine aynı şekilde FIFA’ya bağlı DünyaYine aynı şekilde FIFA’ya bağlı Dünya Kupası ve eleme maçları yayın hakları sahipliğine birçok ülkede Saran Holding layık görülmüştür. FIFA Kulüpler Dünya Kupası yayın hakları 19 ülkede Saran’a aittir.

Kamuoyunun odaklanması gereken konu, ihale şartnamesine uyan, ihale kapsamına giren tüm paketlere, geçerli teklifi veren tek kurumun Saran Holding olduğu gerçeğidir. Bu gerçek, noter huzurunda, şartname tutanağına da işlenmiştir.

Yayın ihalesinde açık ara en yüksek teklifi Saran Holding verdi

Bu ihalede en önemli konu, futbol kulüplerimizin hak ettikleri yayın gelirlerine ulaşabilmesi için açık ara en yüksek teklifi veren ve bu teklifiyle Türk Futbolu’na olan inancını ortaya koyan şirketin SARAN HOLDiNG olmasıdır. Unutulmamalıdır ki, kasıtlı veya bilgisizce çıkartılan dezenformasyon, en fazla kulüplerimize zarar vermektedir.

Kaynak: Haber merkezi