Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi, obeziteyle mücadele ve sağlıklı beslenme konularında vatandaşları bilgilendirmek amacıyla önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Hastanenin Obezite Okulu Eğitim Salonu'nda gerçekleşecek olan Sağlıklı Beslenme Semineri Temel Eğitimi, Dahiliye Uzmanı Dr. Hakan VAROL tarafından verilecektir.

Seminer, 20 Haziran 2023 Salı günü saat 14.00 ile 15.00 arasında düzenlenecektir. Tüm Kırıkkale halkı seminere davetlidir. Sağlıklı beslenme konusunda bilinçlenmek ve doğru beslenme alışkanlıklarını kazanmak isteyen herkesin bu etkinliğe katılması önerilmektedir.

Seminerin adresi Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Obezite Okulu Eğitim Salonu'dur. Adres olarak Bağlarbaşı Mahallesi Karayolları Caddesi, Evde Sağlık Hizmetleri Birimi Karşısı, Bloklar B/1 olarak belirtildi.

Dr. Hakan VAROL tarafından verilecek olan Sağlıklı Beslenme Semineri Temel Eğitimi, katılımcılara doğru beslenme prensipleri, dengeli beslenme önerileri, obeziteyle mücadelede önemli ipuçları ve sağlıklı yaşam tarzıyla ilgili bilgiler sunmayı hedeflemektedir. Seminerde ayrıca katılımcıların sorularına cevap verilerek, daha sağlıklı bir yaşam için pratik öneriler sunulacaktır.