Türk Metal Sendikası’nın merhum Genel Başkanı ,Türk Sendikacılığının örnek ismi Pevrül Kavlak vefatının haftasında dualarla anıldı. Türk Metal Sendikası Kırıkkale Şubesi tarafından ikramlıklar hazırlandı. Cuma namazı sonrası vatandaşlar ve işçilere ikram yapıldı.Türk Metal Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Mehmet Öztürk yaptığı açıklamada’’ Türk Metal Sendikası ailesi olarak büyük bir sendikacıyı, Kırıkkale büyük bir ağabeyi Türk sendikacılığı ise değerli bir mücadele insanını kaybetti. Acımız büyük, matemimiz büyük. Pevrül Kavlak Kırıkkale sendikacılığının emektar ağabeyidir.Kendisini dualar ile anarken bırakmış olduğu ve bizlere emanet olarak kabul ettiğimiz sendikacılık ruhunu sonuna kadar koruyacağız. Onun mücadelesi, kavgası bizim mücadelemiz ve kavgamız olacaktır.’’ şeklinde konuştu.