Engin Pehlivanlı ;söylentilere inanmayın ,resmi açıklamayı bekleyin. AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Engin Pehlivanlı Kalehaber'e yaptığı açıklamada sosyal medyada ve kamuoyunda bazı isimlerin belediye başkan adayı ilan edildiği hatta bazılarını değiştirildiğine yönelik söylentilere karşı kendilerine gelen resmi bir tebligat olmadığını belirtti.

Engin Pehlivanlı ,31 Mart 2024 tarihinde Kırıkkale'de ilçe ve belde belediye başkan adayı olarak seçime girecek olan belediye başkan adaylarının henüz genel merkez tarafından netleşmediğini ısrarla dile getirdi.

AK Parti İl Başkanlığına bu konuda bir tebligat yapılmadığını vurguladı. Pehlivanlı kendilerine tebligat yapılmayan bir listenin değiştirildiğinde ne yönelik söylentilere ise "Bu konuya cevap vermek şu an erken. Bir il başkanı olarak bana genel merkezden resmi yazı gelene kadar bu konuda yorum yapmam olmaz .Cuma'ya kadar kesin listenin açıklanmasını bekliyoruz .Bu konuda spekülasyonlara gerek yok." dedi.

AK Parti'nin Türkiye genelinde 50 il'de buna benzer durumların yaşandığı ifade ediliyor. AK Partili bazı aday adayları , adaylıklarını ilan ederken bazıları da 'nasip değilmiş' diyerek geri adım atıyor .Kırıkkale seçim arefesinde AK Parti kulislerinde çok kaoslu bir seçim yaşıyor.

Kaynak: Haber merkezi