Pazartesi başlayacak zamma tepki yağıyor

Kırıkkale-Ankara arası yolcu taşıma ücretlerinin 110 TL'den 140 tl'ye çıkartılması büyük tepkilere sebep oldu.Zamlı tarife Pazartesi günü başlayacak.

Özellikle Ankara- Kırıkkale arasında seri olarak yolculuk yapmak zorunda kalan kişiler neredeyse gelirlerinin yarısına yola vermek zorunda kaldıklarını ifade ettiler.

Pazartesi uyğulamaya başlayacak zamma tepkili Yolcular yaptıkları açıklamada "Neredeyse 6 ay içerisindeki iki kat ücret artışı yaptılar. İnsaf doğrusu. Zam olurda bu kadar olmaz.Bu gidişle Ankara'ya yayan gidip geleceğiz. Firmaların niyeti nedir ? Böyle giderse çoğumuz işsiz kalacağız. Firmalar da Ankara'ya gidecek müşteri bulamayacak."dediler.

 Hatırlanacağı gibi Ekim ayında Kırıkkale'de firmalar Ankara 'Kırıkkale yolcu taşıma ücretini 110 TL'ye çıkartmışlardı .Yüksek Hızlı Trenin de şehir merkezine uzaklığı ve fiyatının çok cazip olmamasından dolayı tercih edilmediği bir ortamda yolcular tekrar karayolu ile gitmeyi tercih etmişlerdi.

 Ekim ayında 110 TL'ye çıkartılan yolcu taşıma ücretinin 2 ay sonra 140 tl'ye çıkartılması büyük tepkilere sebep oldu .Özellikle Ankara'da çalışıp günübirlik gidip gelmek zorunda kalan vatandaşlar oldukça sitemli konuştular. Gazetemize ulaşan vatandaşlar sistemlerini belirtirken şehir yöneticilerini otobüs firmalarının fiyat artışına "dur denmesi" gerektiğini vurgu yaparak Kırıkkale Belediye Başkanı ve Valisini fiyatlara müdahale etmeye davet ettiler.

Kaynak: Haber Merkezi