Yahşihan Eski Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yaptığı  açıklamada Yahşihan belediyesindeki gelişmeleri yakınen takip edeceğini ifade etti.

Osman türkyılmaz'ın açıklaması

Kamuoyuna

2019-2024 Yılları arasında malumunuz olmak üzere 5 yıl boyunca Yahşihan Belediye başkanlığı görevini ifa ettim. Demokratik yollarla yapılan adil bir seçim ile görevimizi yeni arkadaşa devrettik. İlk 3 günde yapılanları sabır, sükunet ve kazanmanın çoşkusuyla yapıldığı tahmin ederek sesimi çıkartmadım. Ancak yaklaşık 6000 vatandaşımızın oyunu alarak teveccüh gösterdiği bir belediye başkanı adayı olarak yapılanlara sessiz kalmayacağımı ve aşağıdaki hususların takipçisi olacağımı duyurmak isterim

1- Hiç bir başkan yardımcımın, müdür arkadaşımın ünvanını, makamını zorla terk ettiremezsiniz kanun var takipçisi olacağız.

2-İşine zamanında gelen, işini yapan ve zamanında giden hiç bir mesai arkadaşıma mobbing uygulayarak işten çıkaramazsınız kanun var takipçisi olacağız.

3-Hakkımızda yalan yanlış, dedikodu ve laf çıkararak bir yere varamazsınız eğer varsa elinizde bir belge Cumhuriyet Savcılığı orda ben burdayım.

4-Teveccühünü Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti ve Yeniden Refah Partisinden yana kullanan esnafımız vatandaşımız, kardeşimiz her hangi bir siyasi görüşünden ötürü bir mobbinge maruz kalırsa takipçisi olacağız.

Yahşihan kaderine terk edilemez.

Editör: Yelda KAYHAN