Kırıkkale’de, 20 Mayıs 2024 Pazartesi günü saat 15.30’da Şehit Mustafa Uğurelli Ortaokulu’nda “Okullar Sporla Daha Da Güzel” projesinin tanıtım programı gerçekleştirilecek. Bu önemli etkinlikte, Kırıkkale Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün okullar için hazırladığı spor projeleri tanıtılacak.
Program kapsamında, okullarda sporun yaygınlaştırılması ve öğrencilerin fiziksel aktivitelerle daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri hedefleniyor. Tanıtım etkinliğinde, çeşitli spor dallarına yönelik projeler, ekipman desteği ve spor aktiviteleri hakkında bilgi verilecek.
“Okullar Sporla Daha Da Güzel” projesi, sporun eğitim hayatındaki önemini vurgulayarak, öğrencilere spor yapma alışkanlığı kazandırmayı amaçlıyor. Bu projeyle, Kırıkkale’deki okulların spor faaliyetleriyle daha da güzelleşeceğine inanılıyor.