Delice ve Karakeçili'den Bilime Meraklı Öğrencileri Belediyemiz Bilim Merkezinde Ağırladık. 

Kırıkkale Belediyesince yaptırılan İç Anadolu’nun en kapsamlı Bilim Merkezi, atölye ve laboratuvar alanlarında öğrencilere yönelik atölye eğitimleri ilgi topluyor.

Merkez öğrencilerinin yanı sıra Delice ve Karakaçeli’den de öğrenciler Bilim Merkezini ziyaret ederek atölyeleri katıldılar. 

Bilim ve Teknoloji İle Buluşturuyoruz

Kırıkkale Belediye Başkanı  Mehmet Saygılı, Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezinin gözlem kulesi, bilimsel sergileri, etkinlikleri ve atölyeleri ile Kırıkkale’nin yeni cazibe merkezlerinden ve yeni sembollerinden olduğunu söyledi. Bilim Merkezini açıldığı günden bu yana binin üzerinde öğrenci ve veli tarafından ziyaret edildiğini belirten Başkan Saygılı “Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi bilim ve teknoloji ile buluşturmaya devam ediyoruz. Burada bilimin farklı dalları ile tanışan öğrenciler diğer okullardan gelen öğrenciler ile de kaynaşarak kendilerine yeni fikirler ediniyorlar” dedi.

Öğrencilerin İlgisi Memnun Ediyor

Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezinin Kırıkkale ve çevre illerden yoğun ziyaretçi aldığını belirten Başkan Saygılı “Bu durumdan oldukça memnunuz. Özellikle merkez dışından Kırıkkale ilçelerden gelen öğrencilerin ilgileri de bizi ayrıca mutlu ediyor. Bu hafta Delice ve Karakeçili ilçelerinden de çok sayıda bilime meraklı öğrencilerimizi Bilim Merkezimizde ağırladık. “ ifadesini kullandı. 

Maket Uçak Yapımına İlgi 

Daha önce Aksaray, Samsun ve çevre illerden gelen öğrencileri ağırlayan Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezinin en son misafirleri de Delice ve Karakeçili’nin bilime meraklı öğrencileri oldu. Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezinde dolu dolu bir gün geçiren öğrenciler tüm atölyelere katılarak bilimsel deneylerde bulundular. Öğrenciler özellikle maket uçak yapımına daha fazla ilgi gösterdikleri görüldü.

Kaynak: Haber Merkezi