Ocak Partisi'nin Genel Başkanı Kadir Canpolat, yerel seçim öncesi düzenlediği basın toplantısında, partisinin bütün illerde ve ilçelerde bağımsız aday çıkarma kararı aldıklarını açıkladı. Canpolat, Sincan İlçe Başkanı Şerafettin Kütük'e yaptığı ziyaret sırasında partisinin "kutsal" el işaretini tanıttı, bu anlar sosyal medyada gündem oldu.

Canpolat, partisinin yurt genelinde teşkilatlanmasının hızlı bir şekilde tamamlandığını ifade ederek, "Şimdi kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. İlçe kongrelerinden sonra il kongrelerimizi de hızlı bir şekilde bitirip daha sonra seçimlere müdahil olacağız. Yerel yönetim seçimlerinde, Ocak Partisi olarak bütün illerde, ilçelerde bağımsız bir şekilde, hiçbir ittifakın günahına ortak olmadan, hiç kimsenin hatasına dahil olmadan kendi partimizin bünyesinde bütün il ve ilçelerde adaylarımızı çıkarma kararı aldık. Bunu Sincan'da da yapacağız, bunu Ankara'nın her yerinde, tüm Türkiye'nin her yerinde, hatta dünya genelindeki temsilcilerimiz ile birlikte yapacağız" şeklinde konuştu.

Büyük Birlik Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı: “Davamız Alperenlik Davasıdır” Büyük Birlik Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı: “Davamız Alperenlik Davasıdır”

Öte yandan, Canpolat, partisinin el işaretini tanıtarak, "Bizim kutsal işaretimiz bu. Bu varlık ve bütünlük, herkesi bir araya getirme sembolüdür. Abdülhamit Han Hazretleri de bu işareti kullanmıştır, Gazi Mustafa Kemal Atatürk de bu işareti kullanmıştır. Biz de bu işaretin izinde ve emrindeyiz" dedi.

Bu gelişmeler ve el işareti tanıtımı, sosyal medyada geniş bir yankı buldu. Parti liderinin vurguladığı sembolün tarihî referanslarını içeren açıklamaları da dikkat çekti.