Obezite ile mücadele


Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nde çağımızın sorunu haline gelen obezite ile mücadele etmek amacıyla seri konferanslar verilmeye başlandı.Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer alan obeziteyle mücadele için hastanemiz obezite okulu, sağlıklı yaşamın yaşam tarzı olarak benimsenmesini sağlamak ve obeziteye dikkat çekmek amacıyla hizmet vermektedir.Günümüzde sıklıkla görülen şişmanlık ve şişmanlığa bağlı kronik hastalıklar ile vitamin ve mineral yetersizliklerinin önlenmesi hem birey hem de toplum için önem taşıyor, insanların sağlıklı bir kiloya ulaşması, bu kiloyu koruması, uygun tedaviyi alması ve obezitenin getirdiği olumsuzlukları tersine çevirmesine yardımcı olacak pratik çözümleri teşvik etmek amacıyla, Obezite Okulumuzda Dahiliye Uzmanı Dr. Hakan VAROL tarafından Sağlıklı Beslenme 2. Dönem Temel Eğitimi verildi. 


Eğitimde; Obezite ve Komplikasyonları, İnsülin Direnci ve Metabolizması, Sağlıklı Beslenme gibi konular hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Başhekimimiz Op. Dr. Yusuf ALBAYRAK, obezite konusunda toplumun bilinçli olmasının son derece önemli olduğunu ve toplumu bilinçlendirmek adına eğitimin de gerekliliğini dile getirerek, hastanemiz Obezite Okulu eğitimlerimizin de düzenli olarak yapılacağını bildirdi.