Kırıkkale Namık Kemal Ortaokulu öğrencileri, İslami Değerler Külliyesi'ni ziyaret ederek Efendimiz’in (sav) bereketli hayatını öğrenme fırsatı buldular. Bu ziyaret, öğrencilerin İslam tarihine olan ilgisini artırmayı ve bu alanda bilgi sahibi olmalarını hedefledi.
İslami Değerler Külliyesi, Efendimiz’in (sav) hayatını öğrenme ve bu alanda eserler ortaya koyma konusunda âlimlerin en önemli uğraşısını gerçekleştirmektedir. Ashabın büyüklerinden Sa’d b. Ebi Vakkas’ın dediği gibi, “Biz çocuklarımıza Kur’an’dan herhangi bir süre öğretir gibi, Efendimiz’in savaşlarını öğretirdik.” Bu anlayışla hareket eden külliye, ziyaretçilere önemli bilgiler sunuyor.
Namık Kemal Ortaokulu'nun öğrencileri, idarecileri ve öğretmenleri, külliyeyi gezerek İslam tarihi hakkında derinlemesine bilgi edindiler. Öğrencilerin bu ziyaretle birlikte dini ve tarihi bilgilerini pekiştirdikleri, külliyenin sağladığı öğrenme ortamından büyük memnuniyet duydukları belirtildi.
Külliye yetkilileri, Namık Kemal Ortaokulu’na ve bu ziyaretin gerçekleşmesine katkıda bulunan tüm idarecilere ve öğretmenlere teşekkür etti. Bu tür ziyaretlerin devam etmesi ve öğrencilerin İslami değerler konusunda bilinçlenmesi için çalışmalara devam edileceği vurgulandı.