MKE; Türk Savunma Sanayi’nin Lokomotifi Olmaya Devam Ediyor!

MHP MDK Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Öztürk yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

2023 yılı ihracat verilerine göre BAYKAR ve TUSAŞ’tan sonra 439 milyon $ ihracatı ile Türk Savunma Sanayi’nin en çok ihracat yapan 3. kurumu olan Makine Kimya Endüstrisi Türkiye’nin ve Kırıkkale’nin bir kez daha gururu olmuştur. Hem yetiştirdiği insan kaynağı ile Türk savunma sanayinin okulu olma vasfını taşıyan hem de ürettiği çeşitli ürünlerle savunma sanayimizin yerlilik ve millilik oranının %80’lere ulaşmasında büyük bir payı olan MKE yönetimini bu vesileyle kutluyorum.

Öztürk’ten İlhami KELEŞ’E Teşekkür…

Öztürk MKE Genel Müdürü İlhami Keleş’e ve yönetimine ayrıca teşekkür ederek şu sözlerle devam etti: Göreve geldiği günden bugüne gece gündüz demeden üstün bir gayret sergileyerek bu başarıda büyük payı ve emeği olan MKE’nin başta genel müdürü Sayın İlhami Keleş beyefendi olmak üzere her kademesinde görev yapan alınteri döken fedakarca çalışan kardeşlerimi tebrik ediyorum. Allah onlardan razı olsun.

MKE’nin A.Ş olma sürecinde MKE satılacak, özelleştirecekler yalanıyla yüzlerce işçinin yerinden yurdundan olmasına sebep olan, MKE’nin yetişmiş insan gücünün elinden gitmesine neden olan CHP zihniyeti yine iflas etmiştir, yine yanlışa düşmüştür. Umarım bu hatalarından artık ders çıkarıp Kırıkkale’nin başarısına tökez olmazlar.

İnşallah 2024 yılı ile birlikte yapılacak çeşitli atılımlar ve yatırımlarla Kırıkkale Türk savunma sanayinin merkezi olma vasfını daha da 

 Av. Halil Öztürk

MHP Kırıkkale Milletvekili

Kaynak: Haber Merkezi