İlimizde 29 anaokulumuzda “Minik Hamleler Projesi” kapsamında uygulanacak olan projenin işbirliği protokolü Valiliğimiz ve Türkiye Satranç Federasyonu arasında imzalandı. İmza Törenine Valimiz Sayın Mehmet Makas, Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay ve İl Müdürümüz Hamza Güneş ,Fedarasyon Başkan vekili Ömer Asım Ötegen İl milli Eğitim Müdür V. Serkan Akpınar ve Satranç İl Temsilcisi Bülent Köksal katıldı.
Sayın Valimiz Mehmet Makas, okul öncesi çocuklarımızın bilişsel ve sosyal becerilerini geliştirmek ve başarılı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla hazırlanan projenin ilimize hayırlı olması temennisinde bulundu.
Söz konusu proje kapsamında anaokullarımıza satranç malzemeleri verilmesi, eğitim kitapları dağıtılması ve anaokulu öğretmenlerimize satranç sporuyla ilgili hizmetiçi eğitim verilmesi planlanmaktadır.