Millî Eğitim Bakanlığınca gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki yerleştirme sonuçları Bakanlığın www.meb.gov.tr adresinde erişime açıldı.

Öğrenciler 3 - 19 Temmuz 2023 tarihleri arasında yerleşmek istedikleri okullar için tercihte bulundu. Sonuçların ilan edilmesinin ardından her yıl olduğu bu yıl da öğrencilere 1.ve 2. nakil hakkı tanındı.

Yerleştirmeye esas 1. nakil için tercihler 24 - 28 Temmuz tarihleri arasında yapıldı ve daha sonraki bir tarihte ise öğrenciler ikinci nakil talebinde bulundu. 

31 Temmuz - 4 Ağustos tarihleri arasında yapılan ikinci nakil sonuçları ise bugün açıklandı.

08 - 16 Ağustos tarihleri arasında boş kalan kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınarak 18 Ağustos'ta yerleştirme süreci tamamlanacak.

Okul ve kurumlar, yatılılık başvurularını da 22 - 25 Ağustos tarihleri arasında alacak. 31 Ağustos'ta ise yatılılık yerleştirme sonuçları ilan edilecek.

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, öğrencilere ve ailelerine yönelik okullarda oluşturulan komisyonlarca gereken bilgilendirmelerin yapıldığını ve yayımlanan kılavuz doğrultusunda kentte LGS ile ilgili işlemlerin aksatılmadan yürütüldüğünü söyledi.