Kırıkkale İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü organizesinde KYK yurtlarında kalan üniversite öğrencileri, manevi danışmanlar Aydın Peker, Recep Kalkan, Kasım Yakar rehberliğinde Keskin ilçesindeki tarihi yerleri ziyaret ettiler.
Öğrenciler ilçede bulunan sulu mağara’yı, Merkez Çarşı Cami’ni, ünlü Ressam Rahmi Pehlivanlı Müzesi’ni, Keskin kütüphanesini ve Taş Mektebi’ni gezerek tarihi mekanlar hakkında bilgi edindiler.
Akabinde Köprüköy’de bulunan Karaahmetli barajı üzerindeki tarihi Çeşnigir Köprüsü’nü de ziyaret eden gençler yapılan programdan çok memnun kaldıklarını ifade ettiler
Türkan Hatun Erkek Öğrenci Yurt Müdürü Bülent Yavuz’un da katıldığı gezi programı çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.