I M G 20240217 W A0029

Kırıkkale Yenidoğan Mahallesi'nde kuyumcu kuryesinin elindeki altın dolu çantayı çalan kar maskeli kişiler yakalandı.

Konu hakkında Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü'nden şu açıklama yapıldı. "14 Şubat 2024 Çarşamba günü saat 15.15 sıralarında Yenidoğan Mahallesi üzerinde kuyumcu kuryeliği yapan müştekinin elindeki içi altın dolu çantayı kar maskeli şahısların silah kullanmak suretiyle zorla alarak araçla kaçtıkları olay ile ilgili olarak Asayiş Şube Müdürlüğümüzce Cumhuriyet Başsavcılığımız koordinesinde yürütülen operasyon kapsamında; 

Olayda kullanılan ve plakaları değiştirilen araçların birlikte hareket ederek Ankara ilinden ilimize geldiği tespit edilmiş, şahısların yakalanmasına yönelik olarak Ankara Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçilmiş, olaya karışan 4 şüpheli aynı gün saat 22.00’da Ankara ilinde yakalanmıştır. 

İlimize getirilen şüpheliler gerekli yasal işlemlerin akabinde adliyeye sevk edilmiş, 2 şüpheli tutuklanmış, 2 şüpheli ise serbest bırakılmıştır. 

Yapılan çalışmada olayda kullanıldığı değerlendirilen;

- 3 adet ruhsatsız tabanca,

- 24 adet fişek bulunarak muhafaza altına alınmıştır.

Ayrıca içerisinde altın ve para olan çanta yapılan çalışmalar sonucu temin edilmiş olup müştekiye teslim edilmiştir.Çalışmalarımız Azim ve Kararlılıkla Devam Edecektir. 

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur."ifadesine yer verildi.

Kaynak: Emniyet Müdürlügü