İslami Değerler Külliyesinde 6 Şubat Akşamı Miraç Kandili özel anma programı düzenlenecek .Konuşmacı olarak Külliye'nin kurucusu Bahattin Akyön ve cami imamı Hilmi Dogu katılacak. Programı Abdül Samet Çelik ilahileri ile renk katacak.

Gecede katılımcılara ikramlarda olumlu olacak apılan konuşmalarda Miraç'ın İslam tarihi açısından önemi anlatılacak ve Miraçta yaşayan olaylar hakkında bilgi verilecek.

F B I M G 1707027980863

Miraç gecesinde Cebrail as, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’ya SAV süt ikram etti, Efendimiz SAV, sütü içti. Cebrail as, “Sen fıtrat olanı seçtin” buyurdu. Bu fıtrat üzerine İslami Değerler Külliyesi Miraç gecesinde Külliyede misafirlere süt ve kandil simidi ikram edecek.”Gecede Tespih namazının yan ısıra Hatmi Şerif duası, ilahi ve kasideler ile Miraç’ın Sırları isimli sohbet yapılacak. Bay ve bayanlar için yerler ayarlamıştır. Miraç’ın sırları Miraç hediyeleri için İslami Değerler Külliyesi şimdiden ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. İslami Değerler Külliyesi ısıtma sistemi ile sıcacık bir mekân oluşturdu. Kırıkkale’nin manevi yüzü olarak bilinen mekân mukaddes emanetlere, Kabe örtülerine ve Kur’an-ı Kerim’ler ev sahipliği yapıyor. Gecede mukaddes emanetler bölümü açık tutulacak ve ziyaret yapılacak. Cami imamı Hilmi Doğu Cuma hutbesinde yaptığı konuşmada 6 Şubat'ta yapılacak olan Miraç Gecesi anında programına vatandaşları ve cemaati davet etti.

Kaynak: Iislami Degerler Külliyesi