0X0 Minik Bilal Kucucuk Yasina Ragmen Kuran I Kerimi Hatmetti 1715769737387

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kentlerde açılan kurslarda Kur'an-ı Kerim ve temel dini bilgiler öğretimi yanında, milli birlik ve beraberlik bilincinin geliştirilmesi, sevgi, saygı ve dostluk bağlarının güçlendirilmesi, vatan, millet, bayrak, şehitlik ve gazilik gibi milli ve manevi değerlerin özümsetilmesi, bir arada yaşama ve sorumluluk bilincinin geliştirilmesi gibi değerlerin kazandırılması da amaçlanmaktadır.

752X395 Minik Bilal Kucucuk Yasina Ragmen Kuran I Kerimi Hatmetti 1715769728727

Toplumdan gelen talepler doğrultusunda uygulanmaya başlanan, din ve değerler eğitimini esas alan "4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursları Öğretim Programı"dır. Program, ilk olarak 2013-2014 eğitim öğretim yılında uygulamaya konuldu.

Akademisyenler, pedagoglar, Kur'an kursu öğreticileri ve okul öncesi öğretmenlerinin görüşleri alınarak çoklu katılım anlayışıyla hazırlanan program, uygulanmaya başlanmasıyla birlikte erken çocukluk dönemi din eğitiminin sağlıklı bir şekilde verilmesini talep eden toplumun büyük bir teveccühünü kazanmış ve Diyanet İşleri Başkanlığının en önemli yaygın din eğitimi faaliyetleri arasında yer almıştır.

0X0 Minik Bilal Kucucuk Yasina Ragmen Kuran I Kerimi Hatmetti 1715769743692

Eğitim faaliyetlerinin yürütüldüğü kurslardan biri de Kırıkkale'deki Necati Naciye Cesur 4-6 Yaş Kur'an Kursu. Kurs öğretmeni Hatice Gözcü'nün özel gayret ve özverili çalışmalarıyla 6 yaşındaki Sungur Bilal Durusoy Kur'an-ı Kerim'i öğrendi. Minik Bilal Kur'an-ı Kerim okuma becerini daha da geliştirerek 5 ay gibi kısa bir süre içinde Kur'an-ı Kerim'i hatmetti. Kur'an-ı Kerim'i hatmeden minik Bilal için kursta tören düzenlenerek çeşitli hediyeler verildi. Törene İl Müftü Yardımcısı Kübra Göker, Bilal'in öğretmenleri, ailesi ve arkadaşları katıldı.

Kaynak: Haber Merkezi