Ulusal ve uluslararası alanda çok sayıda üniversite ile proje bazlı çalışmalar yapan Kırıkkale Üniversitesi; eğitim, strateji geliştirme, bilimsel ilişkileri geliştirmek ve ortak faaliyetler yapmak amacıyla Samsun Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladı.

Rektörlük Senato Salonu’nda düzenlenen imza törenine Kırıkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Başalan ve Prof. Dr. Erol Yılmaz, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Şevket Evci ile senato üyeleri katıldı.

Samsun Üniversitesi ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Mahmut Aydın, iş birliği protokolünün her iki kurum adına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Paydaşlarımıza, bölgemize ve ülkemize en iyi şekilde hizmet sunmak ve mevcut sorunlara kapsamlı çözümler üretmek adına üniversiteler, kamu ve özel sektör kuruluşları ile ortak çalışmalar yapmanın önemine değinen Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın’a teşekkür ederek iş birliğinin faydalı ve verimli çıktıları olmasını diledi.

Protokolün imzalanmasının ardından RektörProf. Dr. Ersan Aslan, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın’a Kırıkkal’nin  tarihi eserlerinden olan Çeşnigir Köprüsü’nün resmedildiği çini tablo hediye etti.

Kaynak: Kırıkkale Üniversitesi