Türk Kızılay Kırıkkale İl Merkezinin açmış olduğu Filistin yardım standı yardım almaya devam ediyor. İsrail’in yapmış olduğu katliamlardan dolayı Filistin’de binlerce kişinin şehit olması ve binlerce insanın açlıkla ve susuzlukla karşı karşıya kalmasından dolayı Türk Kızılay Kırıkkale İl Merkezi’de yardım standı açmıştı. Yardım standına ilginin yoğun olduğunu söyleyen Türk Kızılay Kırıkkale İl Başkanı MUSTAFA İŞLER şunları söyledi:

1-3“  FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİN YARALARINI BİRLİKTE SARALIM “

 

 Gazze’de insanlık dramı yaşanıyor. Çocuk, kadın binlerce sivil hayatını kaybetti.

Binlercesi de yaralı…

   Abluka altındaki Gazze’de 2 milyondan fazla insanın hayatı olumsuz etkilendi. Gazze halkı, suya, gıdaya, elektriğe, ilaca ve tıbbi yardıma acil ihtiyaç duyuyor. 

   Özellikle hastanelerin, okul ve yaşam alanlarının bombalanması sonrasında siviller zarar görüyor ve bölgede tıbbi malzeme, gıda, su ve hastaneler için enerji ihtiyacı gün geçtikçe hayati önem kazanıyor. 

    Gazze’de bulunan aşevimiz çalışmalarını kısıtlı imkânlarla devam ettiriyor ve bölgede sıcak yemek ulaştırmaya çalışıyor.

Gazzelilerin acil yardım malzemelerine, barınma, hazır gıda, hijyen ve tıbbi malzemeye ihtiyacı artarak devam ediyor. Türk Kızılay bu zorlu koşullarda insani yardım çalışmalarını sürdürüyor. Sahadaki Kızılay personelleri bölge halkının gıda, hijyen ve tıbbi malzeme ihtiyaçlarının karşılanmasında var gücüyle çalışmaya devam ediyor.

Yaşanan insani krizi hafifletmek ve sivil halka yardım için şimdi dayanışma zamanı…

 

5-2“ KIRIKKALELİ VATANDAŞLARIMIZI YARDIMLARINI BEKLİYORUZ  “

   Türk Kızılay Kırıkkale İl Merkezi olarak Filistinli kardeşlerimizin durumuna göz kapamadık. Filistinli kardeşlerimiz için Hüseyin Kahya Parkı Alt Girişinde FİLİSTİN YARDIM STANDI açtık. İnşallah burada toplanan paraları Kızılay genel merkezine ulaştıracağız onlar da Mısır üzerinden sağlık malzemeleri, hijyen malzemeleri ve gıda kolileri şeklinde Filistin’e ulaştırıyorlar.

3-3“ STANDIMIZA YOĞUN İLGİ GÖSTEREN VATANDAŞLARIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ “

 

  Bugüne kadar Kırıkkale’de başlattığımız bütün yardım kampanyalarında bizleri yalnız bırakmayan ve FİLİSTİN YARDIM STANDI’nı açtığımız günden beri çok yoğun şekilde ilgi gösteren vatandaşlarımıza Kızılay olarak bu duyarlılığından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımızı yardım standımıza bekliyoruz.

Editör: Müjgan BARIŞ