Jett Elektrikli Araçlar, Türkiye’nin Elektrikli Taşımacılık Sektörüne Yön Vermeye Hazırlanıyor.

Mehmet Ali Ünal "Anadolu'nun Merkezi olan Kırıkkale de 2.Fabrikamız için çalışmalarına başladık Eylül-Ekim de Üretime Başlamış Olacağız.."

 Jett Elektrikli Araçlar, Türkiye'nin Elektrikli Taşımacılık Sektörüne Yön Vermeye Hazırlanıyor.

Türkiye’nin geleceğine ışık tutacak bir projenin temelleri atılıyor.Jett Elektrikli Araçlar. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Ünal liderliğindeki bu yenilikçi firma, elektrikli motosiklet sektörüne Türk Mühendisliği ve teknolojisiyle damga vurmayı hedefliyor.

Yerli Üretim ve Teknolojiye Yön Veren Jett Elektrikli Araçlar

Jett Elektrikli Araçlar, Türkiye’nin elektrikli araç üretimine getireceği yeniliklerle dikkat çekiyor. 2024 itibariyle üretime geçecek olan firma, lityum iyon batarya teknolojisi ile donatılmış, 150 km’yi aşan menzile sahip 4 farklı model sunacak. Bu modeller, sürdürülebilirliği ve çevre dostu taşımacılığı ön planda tutarak, şehir içi ve kısa mesafe yolculuklarında ideal bir çözüm sunacak.

Fabrika yerinin Ankara Polatlı olmasıyla, Jett Elektrikli Araçlar, Türk ekonomisine de katkıda bulunacak. Firma, fabrikasında elektronik kart üretim hattı ve batarya üretim hattını barındırarak, yerli üretim konseptini en üst seviyeye taşımayı amaçlıyor. Bu sayede, Türkiye’nin kendi teknolojisini üreten ve dünya pazarında söz sahibi bir oyuncu olmasına katkıda bulunacak.

Jett Elektrikli Araçlar, Türkiye'nin Elektrikli Taşımacılık Sektörüne Yön Vermeye HazırlanıyorJett Elektrikli Araçlar, Türkiye’nin Elektrikli Taşımacılık Sektörüne Yön Vermeye Hazırlanıyor.

Mehmet Ali Ünal"Firmalarımız Yenilikçi ve Sürdürülebilir Geleceğin Mimarı"

Jett Elektrikli Araçlar’ın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Ünal, projenin öncüsü olarak, “Türkiye’nin elektrikli taşımacılık sektöründe lider olmasını amaçlıyoruz. 2 . Jett Elektrikli Araçlar Fabrikamızı Kırıkkale Keskin OSB'de proje Çalışmalarımıza başladık .Yerli üretim ve teknolojiye yön verme misyonumuzla, sadece araçlarımızın değil, aynı zamanda ülkemizin de geleceğini inşa ediyoruz.” dedi.

Jett Elektrikli Araçlar, Türkiye’nin enerji ihtiyaçlarına çözüm sunan, çevre dostu ve sürdürülebilir bir taşıma alternatifi olma hedefiyle, 2024 yılında elektrikli araç dünyasına büyük bir adım atacak.

Kaynak: Haber merkezi