KIRIKKALE'YE DEV YATIRIM

Screenshot 20240124 115259 Word

Jett Elektrikli Araçlar Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Ünal Kırıkkale'ye yapılacakları yatırımlar hakkında müjde verdi.

Ünal, Kale habere yaptığı özel açıklamada "Sanayinin şehirdeki varlığını güçlendirmesi, Kırıkkale Keskin OSB'nin kurulmasının ardından bir adım da Kızıl Elma Ocaklarından geldi. Şirket, Kırıkkale'de 10 dönümlük arazide yapacağımız yeni yatırım Mart 2024'te faaliyete geçirecek."dedi.

Kırıkkale'de üretilecek ürünler hakkında Kırıkkale Valisi Mehmet Makas'ı Kızılelma Ocakları Genel Başkanı Hakan Polat'la beraber ziyaret eden Ünal "Firmamız Vali bey'in öncülüğünde Kırıkkale'deki yeni yatırım yerini ziyaret etti. Şirketin Genel Müdürü Mehmet Ali Ünal yanı sıra Kırıkkale Valisi Sayın Mehmet Makas ile Adalet Bakan Yardımcısı Sayın Ramazan Can 'ın öncülüğünde

I M G 20240123 W A0028

Kırıkkale 'ye Yatırım Yapma Kararı alan firma Kırıkkale Valisi Sayın Mehmet Makas'ın Tavsiyesi ile Kırıkkale Balışeyh OSB 'ye Türkiye'nin Yerli ve Milli olan Akıllı Kart ve Titanyum Batarya fabrikası kurmaya karar verdi. "

Şirket Yetkilileri yaptığı değerlendirmede, Türkiye'yi kritik teknolojilerde ve alanlarda bir adım öne çıkaracak çok ciddi bir yatırımın yapıldığını belirtti.

"Kırıkkale'de istihdam ve Yatırımız Bir çok Yurtdaşlarımıza Ekmek kapısı olacak."dediler.

Şirketin, Türkiye 'de teknolojilerinde farklı yazımları Türkiye'ye önemli kazanımlar getiren, savunma sanayisinin göz bebeği olma Yolunda firmalarından olduğunu vurgulayan Ünal "İşte buradaki tesislerle hem kapasitesini artıracak hem de yeni çalışmalar yapacak." değerlendirmesinde bulundu.

Kırıkkale 'ye Gelmemize yoğun çabasına karşı durmadığız Gönül Dostumuz Değerli Kızılelma Ocakları Bilim ve Teknoloji Derneği Genel Başkanı Sayın Hakan Polat'a müteşekkiriz Kırıkkale Hakan Polat Başkanımızın değerini bilmeli her şehirde böyle Gönül elçileri olsa işsiz yurttaşımız Kalmaz'dedi. Firma Kırıkkale'de elektrikli motosiklet üretecek.

Kaynak: Haber Merkezi