Kırıkkale'nin Türk Mutfağındaki gururu

Şef Hüseyin Şipal: Türk Mutfağına Adanmış Bir Yaşam

Kırıkkaleleli  Şef Hüseyin Şipal, mesleki yaşamı boyunca "Ben değil, biziz!" anlayışıyla hareket etmiş ve bu felsefeyi her zaman ekibiyle paylaşmıştır. "Biz güzel bir ekibiz. Allah ömür ver.Şef Hüseyin Şipal: Türk Mutfağına Adanmış Bir Yaşam

Hüseyin Şipal  ile yapılan röportajı aynen yayınlıyoruz...

Screenshot 20240530 234333 Facebook

Türk Aşçı Haberleri olarak, Türk mutfağının önde gelen isimlerinden Şef Hüseyin Şipal'in ilham verici çalışmalarını sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Şef Şipal, Türk mutfağını tanıtmak ve gelecek nesillere aktarmak için gösterdiği çabalarla dikkat çekiyor.

 Türk Mutfağına Adanmış Bir Kariyer

Şef Hüseyin Şipal, mesleki yaşamı boyunca "Ben değil, biziz!" anlayışıyla hareket etmiş ve bu felsefeyi her zaman ekibiyle paylaşmıştır. "Biz güzel bir ekibiz. Allah ömür verdikçe 783.000 km karede gitmediğimiz il, uğramadığımız üniversite, paylaşmadığımız tecrübe kalmayacak," diyen Şipal, geleneksel ve yöresel Türk mutfağının yaygınlaştırılması için büyük bir tutku ile çalışmaktadır.

 Screenshot 20240530 234327 Facebook

AKM Ankara ve Afyonkarahisar Workshopları

Şef Şipal, Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri kapsamında AKM Ankara'da düzenlenen programda yer aldı. "Yine birlikte yaptık, yaptırdık. Tattık, tattırdık," diyerek etkinliğin başarısını vurgulayan Şipal, Afyonkarahisar'da gerçekleştirdiği workshop programında da büyük beğeni topladı. 

Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde genç şef adaylarıyla bilgi ve deneyimlerini paylaştı. Şipal, "Başta değerli yol arkadaşlarıma ve bizleri fakültelerinde misafir eden değerli Prof. Dr. Mustafa hocama sonsuz teşekkürler," diyerek destekçilerine minnettarlığını dile getirdi.81 İlde 81 Workshop Serisi

Şef Hüseyin Şipal, "Bilgi, beceri ve sanat seninle mezara gitmesin" diyerek, mesleki bilgilerini genç nesillere aktarmayı amaçlayan 81 ilde 81 workshop serisine devam ediyor. Bu kapsamda, Anadolu'nun Kuva-yi Milliye ruhunu taşıyan Afyonkarahisar’da Kocatepe Üniversitesi Aşçılık Bölümü öğrencileriyle bir araya geldi. 

Şef Şipal ve ekibi, kadim Anadolu’nun unutulmaya yüz tutmuş coğrafi işaretli yemeklerini birlikte yaparak genç şef adaylarına değerli deneyimler kazandırdı. "Yaşasın geleneksel ve yöresel Türk mutfağı," diyerek bu misyonunu vurgulayan Şipal, Türk mutfağının yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması konusundaki kararlılığını bir kez daha gösterdi.Türk Aşçı Haberleri olarak, Şef Hüseyin Şipal'in bu değerli çalışmalarını ve Türk mutfağına yaptığı katkıları sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Şipal, "Ben değil, biziz!" diyerek, ekip ruhunu ve paylaşımcı yaklaşımını her zaman ön planda tutmaya devam ediyor.

Kaynak: Haber merkezi