Kırıkkale'nin altyapısını 'Galeri Sistemi 'yapacagız .

Yeniden Refah Partisi Kırıkkale Belediye Başkan Adayı adayı Muhammet Ali Tekinay İl Başkanlığına yaptığı müracaat sırasında Kırıkkale'de yapacağı 71 projeyi tek tek açıkladı. Bunlardan dikkat çekici olanı altyapıya önem vereceğini ve 'Galeri Sistemi'ni hayata geçireceğini dile getirdi.

Yeniden Refah Partisi Kırıkkale İl Başkanı Arif Erdal'ın da hazır bulunduğu toplantıda Muhammed Ali Tekinay projelerini şu şekilde dile getirdi;

Kırıkkale gariplerin şehri, bizde Kırıkkale’nin gariban bir evladıyız, bu gariban evladı Kırıkkale’deki gariplerin ne ihtiyacı varsa bunu biliyor ve bu bilgiyle yola çıkıyoruz.

Biz bu seçimi kazanmak için; kapı kapı gezecek, bizimle cihad edecek er’ler, dost’lar kardeşler arıyoruz.

İslamın nuru Mekke de nasıl doğduysa bizde islamın nuruna kandil olup, yanacak neferlerle bu yolda yürüyeceğiz, Milletin gönlü olsun diye çalışacağız, bana diyorlar ki Milletin gönlünü mü edeceksin, evet! biz milletin gönlünü edeceğiz ve milleti mutlu edeceğiz, biz vicdanımızla hareket ediyoruz. Bir işi yaparken önce Kalbimize soruyor, Vicdanımız Kalbimiz evet doğru diyorsa, gözümüzden yaş geliyorsa, biz o işi doğru biliyor ve o işin peşini bırakmıyoruz. Kim ne derse desin biz yolumuzdan dönmüyor, hedefe ilerliyoruz.

Kırıkkale öyle bir şehir ki, 81 İlin birleşimi; Kırıkkale Türkiye, Türkiye de Kırıkkale, biraz daha açacak olursak 81 ilden gelen herkes Kırıkkale de kalıyor, neden mi? çünkü ekmeğimizi yiyor, suyumuzu içiyor ve Kırıkkale ile bir bağı oluyor, bu bağın adı da kardeşlik bağı. Trabzonlu Bilal, Samsunlu Erhan, Iğdırlı İsa, Karslı Ecevit daha ismini sayamadığım her ilden bir kardeşim var ve bu kardeşlerimle, biz birlikte yürüyoruz, bunun yanında Kırıkkale’nin has topraklarında doğan; Deliceli, Yahşihanlı, Keskinli Bahşılılı, balışeyhli, çelebili, Karakeçili, sulakyurtlu, bütün Kırıkkaleliyle, Kırıkkaleliyim diyenlerle, biz bir olmak için geliyoruz.

Bu birlikteliği sağlayıp, Kırıkkale’ye en güzel hizmeti sunmak için geliyoruz.

Amacımız sizinle bu şekilde sözlerle anlaşabildiğimiz gibi gönüllerle de anlaşabilmek. Neşet Babanın da dediği gibi Kalpten kalbe bir yol vardır görünmez, ama bu yol herkes tarafından bilinir, Biz bu gönül bağını kurmak, kardeşlerimizin gönlünde ne sıkıntı varsa gönlümüze Rabbimin düşürmesiyle bunu bilmek için geliyoruz. İşte bu nedenle; Kırıkkale insana en çok değer veren il olarak anılacak, işte bu nedenle Kırıkkale yaşayanların en çok mutlu olduğu il olarak anılacak ve Kırıkkale Türkiye’nin kalbi olacak. Biz 71 projemizle bir bebek büyütür gibi Türkiye’nin kalbi Kırıkkale’yi, bir baba şefkatiyle Allah’ın emaneti olarak görüp büyüteceğiz.

Kırıkkale’nin; bebeklik, çocukluk ve hiç bitmeyen gençlik yılları olacak, Kırıkkale özenilen güçlü, inançlı, temiz şehir diye anılırken, insanları Aslan ama Karıncayı bile incitmez diye anılacak. Projelerimizle insanların cebine para koyamayacağız ancak ceplerinden para çıkmasını engelleyeceğiz. 7’sinden 70’ine, beşikten mezara kadar Kırıkkale de yaşayan herkes mutlaka bir faydamızdan nasiplenecek, nasıl mı? isterseniz bazı projelerimizden fazla vaktinizi almadan bahsedelim;

Uygun fiyatlı her mahallede kuaförler oluşturacağız, hastanelere gidişte sabahları ücretsiz servisler yapacağız, belediyemiz tarafından mahalle bakkalları kurup uygun fiyatlı gıda ürünleri satacağız, kar amacı gütmeden düğün salonları ,düğün hizmetleri sunacağız, cenazesi olanın kefen ihtiyacından yemek ihtiyacına kadar yanında olacağız.

Maddi durumu olmayan öğrencilerimize dershane hizmeti sunacağız, Belediye tarafından unlu mamuller üretilecek ve gıda harcama maliyetlerini düşüreceğiz, Belediyemiz tarafından oto kuaförleri yapılacak, araç bakım merkezleri kurulacak ve her alanda vatandaşımızın yanında olacağız.

Türkiye de yapılmamış bir ilki başaracağız, bir tatil beldesinde Kırıkkale tatil köyünü oluşturacağız ve ilimizde yaşayan insanların uygun fiyatlı tatiller yapmasını sağlayacağız, sağlık kabini ve gezici sağlık evi uygulamaları ile vatandaşlarımızın ev konforunda maliyetsiz önleyici sağlık hizmeti almasını sağlayacağız, İlimizde mevcut süt üretim tesisleri ile maliyetinde süt satımı ve süt dağıtımı yapacağız, belediyeye ait kurduğumuz hasta nakil ambulansları ile hastaneden çıkan vatandaşlarımızı evine zorluk çekmeden taşıyacağız, yaz boyu çocuklarımıza dondurma dağıtacağız, belediye akaryakıt istasyonları kurup en uygun fiyatlı akaryakıtın teminini sağlayacağız

Belediye tanzim satışlar kuracağız, burada en uygun fiyatlı gıda ürünlerini vatandaşımızın hizmetine sunacağız, geriye kalan projelerimizinde bazılarıyla Türkiye’de ilkleri yapacağız, bazılarıyla ise Kırıkkalenin ilklerini oluşturacağız. Biz Kırıkkale’nin delisiyiz ve bu deli sevdamız bize yeni ufuklar açıyor, hiç kimsenin düşünmediği ve hiç kimsenin düşünmediği kadar çok Kırıkkale’ye ne yaparız diye düşünüyoruz ve bu düşünceye dalınca Rabbimde gönlümüze düşürüyor.

Kırıkkale’nin gelişmiş bir şehir olmasını düşlüyor, bunun için önce sorunları, sonra çözümlerini düşünüyoruz. Herkes ne diyor, üniversite şehrin dışına kuruldu, öğrenciler Kırıkkale’ye girmeden Ankara’dan gelip tekrar Ankara’ya gidiyor, peki çözüm, çözüm için kimse çabalamıyor, kimse bir çözüm üretip bunu ortaya koymuyor. İşte biz bununda derdine düşüyor ve şimdi sizlerle paylaşıyoruz, biz kazanırsak Kırıkkale belediye üniversitesini kuracağız, bu belediye üniversitesini de selimözere, yuvaya karşıyakaya kuracağız. Neden mi? buradaki gelişmemişliği, buradaki ilerlememişliği, buradaki şehirden uzakta kalmışlığı önlemek ve yeniden bir şehir oluşturmak için.

Bahçeli evlerdeki su kanalımızda, kanolarımızı yüzdüreceğiz. Yenişehirdeki yurtkur caddesi gibi bahçeli evlerde yepyeni bir yurtkur caddesi oluşturacağız, Şehrin diğer ucuna Millet ormanının içine Seyir terası ve Lunaparkımızı kuracağız.

Altyapı için 1950 yılında Avrupa’da yapılmış, galeri sistemini başlatacağız; en küçük en garip Mahalleden başlayacağız. Nedir galeri sistemi; 2.5 m en 2.5 m yükseklik ile yapılmış tüneller sistemidir. Biz bu tünellere; temiz su, pis su, yağmur suyu, doğalgaz, elektrik tesisatı hepsinin artık tek alanda olduğu, arızalarda asfaltın kazılmadığı bir sistem yapacağız, yollarda beton asfalta döneceğiz, neden mi? çünkü normal asfalttan maliyeti daha düşük.Peki bize galeri sistemi, beton asfalt için ne lazım, beton lazım, biz ne yapacağız, bir ilki daha oluşturacağız, Kırıkkale belediyesi beton santrali kuracağız, bu beton santrali için araç gereç zaten var, işçi zaten var, hem satış yapacağız, hem belediyemize kar ettireceğiz, hem de alt yapıyı, beton santralimizin karı ile çözeceğiz, Türkiye de bir ilki yapacağız, Belediye yönetiminde yepyeni bir sistem kuracağız; Belediyenin 1. Katında İl Merkez Muhtarlarımızın Ofisi olacak, Şehrimizin sorunları Mahallelerin temsilcisi Muhtarlarımız tarafından günlük olarak Başkana iletilecek ve Muhtarlarımız Başka yardımcısı gibi çalışacaklar. Sadece bu anlattıklarım bile Kırıkkale’nin çehresinin nasıl değişeceğini sizlere anlatmaya yeter diye düşünüyorum

Halkımızın refahını arttıracak daha birçok projemiz var.

Bizim zengin olma hayalimiz yok, bizim kimseden bir beklentimiz yok, bizim kimseyle maddi bir ilişkimiz yok, işte biz bu yüzden bu seçimi kazanıp, olmaz diyenlere, Kırıkkale köy kalsın diyenlere, buradan bir şey olmaz diyenlere, Kırıkkale kale gibi şehir dedirteceğiz. Kıymetli kardeşlerim, izin verirseniz sözlerimi Hacı Bektaşi veli hazretlerinin sözleri ile yazılmış, bir şiir ile bitirmek istiyorum.

Diyor ki Hacı Bektaşi veli hazretleri; 

Bir olalım, iri olalım, diri olalım

Haydi gardaş ülkede el ele verelim biz,

Bir olalım iri olalım diri olalım.

Sizinle beraber güzel günler görelim biz,

Bir olalım iri olalım diri olalım.

Gücünü birleştir birlik olmak zulmü boğar,

Birlik olanların üstüne gökten nur yağar.

Birlik olmalıyız biz birlikten kuvvet doğar,

Bir olalım iri olalım diri olalım.

Millet ile kötülüğe karşı durmalıdır,

Hep beraber hedefe yürüyüp varmalıdır.

Topyekün kalplerimiz birlikte vurmalıdır,

Bir olalım iri olalım diri olalım.

Birlik olmak görevi olmalıdır sizlerin,

Birlik olmaz isek anlamı kalmaz sözlerin.

Vatan millet din ortak paydamızdır bizlerin,

Bir olalım iri olalım diri olalım.

Yusuf ayrı baş çekenler saman ile saptır,

İnsanlar şerbet ise memleket te ona kaptır.

Birlikte rahmet vardır ayrılıksa azaptır,

Bir olalım iri olalım diri olalım.

(Yusuf Tuna)

Kaynak: Haber Merkezi