Kırıkkalegücü için 'Elimizi taşın altına koyduk'


Futbolcu Spor Kulübü Başkanı Şeref Akbal yaptığı açıklamada göreve geldikleri dönemden bugüne kadar yaşanan süreci özetledi.


Akbal "Spor, birlik demek, kardeşlik demek, dostluk demek! Sporun dini, dili, ırkı ve siyasi kimliği olamaz. Topluma mal olmuş kamu görevdir.  Kırıkkalegücü Futbol Spor Kulübü’nün yönetimine talip olduğumuzda 2 kongre gerçekleşmemiş bir durumdaydı. Yanı sıkıntılı bir süreci vardı. Kırıkkalegücü’nün bu durumuna gönlümüz razı gelmedi ve ‘maddi manevi taşın altına elimizi koyalım’ diye düşündük. " şeklinde konuştu.

Yazılı bir basın açıklaması yapan Şeref Akbal "Göreve geldiğimizde ilk iş olarak kulüp teknik sorumlusu ile anlaştık. Takımı aldığımızda sadece 2 profesyonel futbolcu vardı.
Yönetimle istişare edip, hocamızın da görüşünü alıp kulüp bütçesi oluşturduk. Sonuç olarak ilk yarıyı 19 puanla 8. sırada tamamladık. Olaya bir de şöyle bakmanızı istiyorum. Son oynadığımız Kepezspor’un toplam bütçesi 70.0000,00 TL değerinde iken bizim takımın bütçesi bunun yüzde 10’una tekabül etmektedir. "dedi.
Akbal "Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı’ya, Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Osman Cebeci’ye, ASKON Başkanı Savaş Geyik’e ve Kırıkkale İl Genel Meclisine giderek kendimizi anlattık. Kırıkkalegücü için destek istedik. Fakat yeteri kadar destek bulamadık.
Kırıkkalegücü, Kırıkkale’de herkesin ortak noktadır. Herkesin ortak değeridir. Dolayısı ile taşın altına bütün Kırıkkalegücü sevenlerin elini sokması gerektiği düşüncesindeyiz. Şuana kadar kulüp bütçesine en büyük desteği;  Kırıkkale Belediye Başkanı sayın Mehmet Saygılı, ve Kırıkkale Milletvekili sayın Mustafa Kaplan yaptı. Kulübümüz adına teşekkür ederim. " şeklinde kaydetti.
Kırıkkale'nin gözde  firmalarının kendisini destek olduğunu belirten Şeref Akbal bu konuda ise "Ayrıca ilimizde bulunan MODA LİFE, SİNEJİ, MÜSİAD ve diğer iş insanlarının yanı sıra AK Parti Yahşihan Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Sungur’a ve AK Parti Hacılar Belediye Başkan Aday adayı Osman Erdoğan’a destekleri için teşekkür ederim.
Kırıkkalegücü Spor Kulübü’nün bugüne kadar siyasi bir kimliği olmadı. Bundan sonrada olmaz/olamaz.
CHP Kırıkkale Milletvekili ve Kırıkkale Belediye Başkan Adayı sayın Ahmet Önal, İYİ Parti Kırıkkale Belediye Başkan Aday Yavuz Kuzucu ve Yeniden Refah Partisi Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Muhammet Ali Tekinay’ın adaylıkları hayırlı uğurlu olsun. "dedi.
Şeref Akbal siyasetçilere de gönderme yaparak Kırıkkale'nin siyasetine soyunan ,belediyesine talip olan insanların Kırıkkalegücünü görmemezlikten geldiğinden yakındı.Akbal bu konuda "Fakat belediye başkan adaylarımız bir gün olsun arayıp sormadı. Ne yapabiliriz? Neye ihtiyacınız var? Sıkıntılarınızı nasıl çözeriz? Diye ne arayıp ne de sordular. Kısacası kendi kendimize kalmış durumdayız.
Adaylarımızdan Kırıkkalegücü Spor Kulübüne maddi ve manevi destek beklemekteyiz. Maçlarımıza gelmelerini talep etmekteyiz.
Kırıkkalegücü Spor Kulübü maçına sadece MHP Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Harun Ulusoy zaman zaman gelmektedir.
Kırıkkalgücü Spor Kulübü olarak bir adım gelene biz koşarak gittik. Hiçbir siyasi kimliğe bakmadan takılmadan herkesin desteğini bekliyoruz.
Takımımızdan 3 futbolcu ayrıldı. Bunlardan Kerem Pala 3 idman ve son Aliağa FAŞ maçına gelmediği için kulübümüzün kulüp menfaları doğrultusunda ayrıldık. Kalecimiz Yusuf Kerem Ersunar sözleşesinin bitmesine 3 aylık süre kaldığı ve bu sürede bedava gideceğini göz önüne alarak Bodrumspor’a gönderdik. Aynı zamanda karakterli bir sporcu olduğu için önüne açmak istedik.
Takım Kaptanımız Mehmet Albayrak ise sürekli göndermeyeceğimi söylememe rağmen; bizden önce Talasgücü Spor Kulübü ile görüşmüş ve anlaşmıştır. Bizde bunu öğrenip kendisine sorduk, doğruladı. Kendi menfaları doğrultusunda kulübümüze maddi kazanç sağlayarak, göndermek zorunda kaldık. Sporcu gelir gider, yönetim gelir gider! Asıl olan Kırıkkalegücü’dür. Ondan başka büyük yoktur.
Son Kepezspor maçında; maç berabere(0-0) giderken, taraftarlar ‘Yönetim istifa, sahipsiz Kırıkkale’ diye tezahürat yaptılar. Haklılar! Kulübün sahibi taraftardır. Aynı zamanda Kırıkkale’yi seven herkesindir. Kulübün iyi gönünde kötü gününde yanında olan taraftardır. Doğru! Peki bu kulüp sahipsiz kaldığında neredelerdi?
Biz yönetim olarak takım sahipsiz kaldığında sahiplendik zaten! Amacımız Kırıkkale’mizin tanıtımına katkıda bulunmak ve Kırıkkalegücü’nün daha iyi yerlerde olmasını sağlamak.
Son olarak açıkça şunları belirtmek istiyorum; Kırıkkalegücü Spor Kulübü’nü hemen devir etmeye hazırız. Transfer dönemi sona ermemişken ve hazır takımı isteyen var ise hemen devir edeyim. Madem öyle kulübün önüne açayım."şeklinde konuştu

Kaynak: Haber Merkezi