Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürü Fatih Ateş başkanlığında, 2024 yılı üretim sezonunun değerlendirildiği bir toplantı düzenlendi. Toplantı, İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi ve çeşitli katılımcılarla birlikte gerçekleştirildi.
Toplantıya, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Kırıkkale Başmüdürü Tuncay Akgöl, İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri ve teknik personeller katıldı. Toplantıda, özellikle hububat üretimindeki verim tahminleri ve kuraklık konuları ele alındı.
Kırıkkale'nin merkezi ve ilçelerinde üretilen ürünlerin sulu ve kuru tarım yapılan alanlardaki verim değerleri ile kuraklık riski üzerinde duruldu. Kuraklığın tarımsal üretime olası etkileri ve alınabilecek önlemler de toplantıda detaylı bir şekilde masaya yatırıldı. Ayrıca, tarımsal üretimde yaşanabilecek olası değişikliklerin de tartışıldığı toplantıda, gelecek dönem için stratejiler ve çözüm önerileri üzerinde görüş alışverişi yapıldı.
Bu tür toplantılar, tarımsal üretimdeki gelişmelerin izlenmesi, olası risklerin belirlenmesi ve çözüm yollarının tartışılması açısından büyük önem taşır. Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, böylesi değerlendirme toplantılarıyla tarımsal üretimdeki verimliliği artırmayı ve çiftçilerin karşılaşabileceği sorunlara etkili çözümler üretmeyi hedeflemektedir.